Які продукти сприяють утворенню каменів у нирках

Сечокам’яна хвороба – досить поширена проблема, з нею стикаються понад 15% людей у світі. Вона розвивається, коли сеча стає перенасиченою солями, і в ній утворюються кристали, які згодом накопичуються у сечових шляхах. Детальніше про цю хворобу та її симптоми можна дізнатися за посиланням: https://bilyak.com.ua/directions/urology/kameni-v-nirkakh/.

Останніми роками рівень захворюваності постійно поширюється. І причина не тільки у поганій екології, але й у способі життя, що викликає захворювання. Адже камені у нирках утворюються за певних обставин. Давайте розберемось, чому це відбувається, та як цього уникнути!

Чинники, що провокують утворення каменів у нирках

Хвороба розвивається, коли в організмі порушується обмін речовин. Цьому можуть сприяти:

 • жорстка вода;
 • часті або сильні зневоднення;
 • неправильне харчування;
 • інфекції сечовивідних шляхів;
 • малорухливий спосіб життя;
 • брак вітаміну D в організмі;
 • зайва вага;
 • прийом деяких препаратів, що містять калій;
 • цукровий діабет;
 • спадковість.

Усе це призводить до того, що хімічний склад сечі змінюється, порушується її колоїдний баланс. В результаті мінеральні солі випадають в осад, і утворюється камінь. Особливо вагому роль у цьому процесі грає харчування.

Які продукти сприяють утворенню каменів?

Ризик захворювання посилюється, коли у раціоні стає забагато:

 1. Тваринних білків – зокрема червоного м’яса, яєць, жирної риби, твердого сиру, морепродуктів. Вони підвищують рівень сечової кислоти, через що утворюються конкременти.
 2. Прості вуглеводи – цукор, білих хліб, рис, випічка. Підвищують рівень інсуліну, вимивають з кісток кальцій, який далі накопичується у сечі та осідає у вигляді каменів.
 3. Пересолена їжа та соління – порушує нормальне виведення сечі та сприяє відкладанню солей.
 4. Соуси та маринади – аджика, гірчиця, кетчуп, соєвий соус та інші. Порушують кислотний баланс та викликають утворення каменів.
 5. Продукти, багаті оксалатами – шавлія, шпинат, ревінь, буряк, горіхи, насіння, гречана каша, квасоля, петрушка. Призводять до того, що у сечі накопичується шавлієва кислота, й утворюються оксалатні камені.
 6. Газовані напої – містять фосфорну кислоту, що викликає накопичення фосфатних каменів.
 7. Алкоголь – провокує зневоднення організму, через що у сечовивідних шляхах починають відкладатися солі.

Чим небезпечне каміння у нирках

Коли у сечовій системі накопичується конкременти, то вони поступово зростають та тиснуть на тканини органу. Це порушує їх нормальну роботу та створює ризик небезпечних захворювань. Наприклад, уражена нирка може запалитися – ця хвороба називається пієлонефрит. Без правильного лікування цей процес переходить у гнійно-некротичний. У таких випадках орган може повністю втратити свою функціональність.

Коли людина займається самолікуванням, наслідки теж можуть бути сумними. Найбільш поширений випадок – нирковий камінь зрушує з місця та просувається разом з сечею. На своєму шляху він може травмувати сечоводи, сечовий міхур або уретру, викликати запалення чи кровотечу. А іноді каміння блокує просвіт і викликає гостру затримку сечі. Це критичний стан, у якому людині потрібна термінова операція.

Набагато краще не затягувати, а лікувати сечокам’яну хворобу у плановому режимі. Сьогодні для цього існує багато ефективних та щадних методів. Зокрема, замість порожнинної операції для видалення каменів застосовується літотрипсія. Це процедура, під час якої камені подрібнюють ультразвуком або лазером, а потім вони виводяться природним шляхом.

Саме такий підхід обрала Клініка Біляка, де встановлені сучасні лазерні та ультразвукові літотриптори. Це обладнання екстра-класу, що дозволяє виводити камені будь-яких розмірів та щільності. Після такої процедури пацієнт може вже того ж дня повернутися додому, а відновлення проходить легко та швидко. Клініка знаходиться у 15 хвилинах їзди від вокзалу м. Ужгород за адресою: с. Минай, вул. Коротка, 1. Запишіться на прийом, щоб проконсультуватися з лікарем про видалення каменів та отримати рекомендації щодо дієти!

Next Post

Тижневі оголошення (відео)

Вітаю Вас! До Вашої уваги програма «Тижневі оголошення» з такими рубриками: робота,нерухомість, здам / візьму в оренду, різне. Рубрика «Робота»:Запрошується на роботу ОБЛІКОВЕЦЬВимоги до кандидатів: впевнений користувач MS Office (Word, Exel), уважність та відповідальність, вміння працювати в колективі.Умови роботи: офіційне працевлаштування, гідний рівень заробітної плати.Резюме надсилати на електронну пошту kadry_krugiv@i.ua.Дзвоніть […]