Як захиститись від диму: поради для збереження здоров’я

Питання якості атмосферного повітря є надзвичайно важливим для всього світу. За даними ВООЗ 91% населення Землі проживають в районах, де повітря забруднене шкідливими речовинами.

Ця проблема актуальна і для України. У вересні-жовтні можна спостерігати “білий смог”, який складається з диму, туману та пилу, часто з їдким запахом, характерним для великих міст. Причинами утворення смогу є наслідки традиційного спалювання опалого листя, трави, пожежі на сміттєзвалищах, діяльність підприємств хімічної промисловості, вигорання великих площ торфовищ, газових викидів легкових автомобілів.

У МОЗ повідомляють, що сьогодні, за даними Гідрометцентру, забруднення за показниками чадного газу та іншими перебуває у межах гранично допустимих концентрацій.

Але в місцях максимального скупчення автомобільного транспорту може фіксуватися перевищення по сірчистому ангідриду, формальдегіду, діоксидам, іншим речовинам, які дійсно шкідливо впливають на здоров’я людини.

У чому небезпека смогу?

❧ Дим у повітрі може викликати головний біль, кашель, труднощі з диханням, подразнення очей, запалення слизової оболонку носа, гортані.

❧ Забруднене повітря провокує серцево-судинні хвороби.

❧ Смог може викликати хвороби дихальних шляхів, бронхіту, астми, пневмонії.

❧ Тривалий вплив високої температури повітря призводить до порушення обміну речовин, зневоднення та тепловим ударам, окрім того зниження імунітету.

❧ Токсичні речовини, що містяться в димі, сприяють розвитку алергії.
Забруднене повітря негативно впливає на когнітивні здібності, особливо у дітей і людей похилого віку.

❧ Разом із листям та травою можуть горіти і солі важких металів, що осіли на рослинах.

❧ Вдихання забрудненого повітря може збільшувати ризики під час вагітності, які матимуть наслідки для плоду: знижена вага при народженні, захворювання внутрішніх органів.

Як уникнути негативних наслідків для здоров’я:

❦ Обмежити перебування на вулиці ранковий час. Вранці концентрація смогу у повітрі максимальна.
❦ Вразливим групам населення (діти, вагітні жінки, люди похилого віку) варто відмовитись від тривалих прогулянок.
❦ Утриматись від фізичного навантаження на вулиці.
❦ Щільно зачиняти вікна та двері.
❦ Увімкнути системи кондиціонування та очищення повітря.
❦ Проводити вологе прибирання у житлових приміщеннях, використовувати зволожувачі повітря.
❦ Не курити і не вживати алкоголь. Це підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та хвороб дихальних шляхів.
❦ Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день.
❦ Слід промивати ніс і горло, вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду.
❦ Обмежити використання автомобіля, надавати перевагу громадському транспорту.

Симптомами, які виникають при отруєнні продуктами горіння, є головний біль, порушення дихання, втома, погана концентрація, порушення орієнтування у просторі, тахікардія, підвищення артеріального тиску, судоми. При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

Міністерство охорони здоров’я України закликає людей відповідально ставитись до навколишнього середовища і власного здоров’я, не палити листя і сухостій, надавати перевагу громадському транспорту, не курити.

Next Post

Робота: потрібні водії

Запрошуємо на роботу водія із власним авто, вантажопідйомністю 4-10 т, для перевезення у Львові та Львівській області. Зарплатня – висока. Звертайтеся за тел.: 067 353 19 66. Поділіться цим у соцмережах:
Робота: потрібні водії