Для того, щоб створити і підтримувати максимально комфортну температуру, хороша ковдра повинна бути не тільки тепла, а ще й гігієнічною. Експерти домашнього текстилю Le-Vele.com.ua поділились з нами цінною інформацією, як вибрати гарну, теплу ковдру. Тож сьогодні ми надамо вам кілька порад та рекомендацій щодо вибору зимової ковдри. Для більш детального ознайомлення з інформацією можна перейти на сайт магазину Le-Vele
Визначте температуру в спальні.
Ви зазвичай спите з відкритими вікнами і хочете, щоб вночі температура в кімнаті не перевищувала 16-18 градусів? Вовняну ковдру можна купувати без побоювань!
Температура в кімнаті вночі нижче 16 градусів. Тоді пухова ковдра зігріє вас!
Давайте розглянемо наведені вище варіанти більш детально, адже кожен з них має унікальні якості, які можуть вплинути на ваше рішення.
Пухова ковдра
В якості наповнювача в цій ситуації може бути використаний гагачий пух, гусяче та качине пір’я.
Такі ковдри є улюбленими та відомими не дарма. Вони легкі і водночас неймовірно теплі. Підтримується комфортна температура і відбувається теплообмін завдяки значній перевазі – хорошій циркуляції повітря.
Пилові кліщі, побічні продукти життєдіяльності яких є алергенами і можуть викликати розвиток алергії у деяких людей, є одним з небагатьох недоліків натурального пуху і пір’я. Однак сьогодні деякі виробники наносять на наповнювач спеціальне просочення, щоб вирішити проблему пилових кліщів.
Поради щодо вибору пір’яно-пухових ковдр
- Якщо ви схильні до алергії, зверніть увагу на вироби з маркуванням “NOMITE”; це позначення, відповідно до європейського стандарту EN 13186, підтверджує, що наповнювач, який використовується в подушках і ковдрах, є гіпоалергенним в результаті спеціальної безпечної обробки.
- Стьобані ковдри зшиваються довгими паралельними рядами, а касетні – квадратами. Ми радимо обирати другий варіант, оскільки завдяки такому типу зшивання наповнювач залишається рівномірно розподіленим по ковдрі навіть після багатьох років використання. Пух не збирається, не збивається і не переміщується по ковдрі.
- Обирайте ковдри з натуральними чохлами. Синтетична тканина має нижчу повітропроникність, ніж натуральна, що знижує здатність ковдри регулювати температуру тіла.
- Краще, якщо більшу частину матеріалу ковдри складає пух (не менше 60%). Ваша ковдра буде теплішою і легшою, якщо в наповнювачі буде більша частка пуху. Від цього буде залежати ціна. Ковдра з гагачого пуху вважається найякіснішою і найдорожчою. Гусячий і качиний пух значно дешевші за гагачий, але за своїми якостями вони майже ідентичні. Існують також змішані наповнювачі, в яких вміст пуху повинен становити не менше 60% складу.
Шерстяні ковдри
Ковдри виготовляють з вовни кашмірських кіз, верблюдів, лам та овець. Характеристики вовни різних тварин можуть відрізнятися, що також впливає на ціну ковдри. Проте всі вовняні ковдри мають лікувальні, профілактичні та антибактеріальні властивості. Ланолін, хімічна речовина, що міститься в шерсті тварин, забезпечує зігріваючий ефект і покращує метаболічні функції. Вовняна ковдра може стати справжнім помічником у боротьбі з такими захворюваннями, як неврит, остеохондроз, невралгія, артрит та дискомфорт, спричинений ревматоїдним артритом.
Вовняні ковдри мають величезну перевагу: вони добре пропускають повітря, точно регулюють температуру тіла і повністю поглинають вологу, залишаючись при цьому сухими.
Вовняні ковдри дуже корисні, але вони потребують особливого догляду і частого чищення. Краще віддати ковдру в хімчистку, щоб вона якомога довше зберігала свої якості.
Вовняні ковдри досить корисні, оскільки мають високу повітропроникність і допомагають підтримувати ідеальну температуру тіла. Вони добре вбирають вологу, залишаючись при цьому сухими.
Поради щодо придбання вовняної ковдри
- Купуючи шерстяну ковдру, розкладіть її вдома на кілька годин, щоб дати волокнам час прийняти правильну форму.
- Якщо у вас бронхіальна астма або алергія на шерсть, не купуйте вовняну ковдру.
- Використовуйте змінні чохли для ковдр (підковдри) з натуральних тканин, щоб краще зберегти виріб.
- Найдорожчий варіант – ковдра з вовни кашмірської кози. У холодні місяці ця повітряна, легка ковдра допоможе вам комфортно спати. Така ковдра приємна на дотик і не викликає особливих алергічних реакцій.
- Оскільки верблюжа вовна містить більше ланоліну, ніж овеча, вона буде найкращим вибором, якщо ви хочете отримати максимальну терапевтичну користь від ковдри. Ви, безсумнівно, оціните скромну вагу цієї ковдри, адже вона вдвічі легша і вдвічі щільніша, ніж ковдра з овечої вовни. Вона чудово справляється зі зняттям статичної напруги з тіла людини.
- Ковдра з овечої шкури коштує дешевше, ніж перший варіант. Крім того, вона м’якша і менш колюча, що робить її більш комфортною для тіла.
- Сітка з частинок поліестеру утворює основу “термоскріпленої” вовняної ковдри з маркуванням “Downfill”, що дозволяє їй підтримувати тонкі шари натуральних волокон. Такий виріб можна прати у пральній машині і він має пристойний рівень зносостійкості. При покупці звертайте увагу на склад – кількість синтетичних компонентів не повинна перевищувати 30%.