Як вибрати скейтборд: декілька порад

З кожним днем кількість прихильників скейтбордингу зростає. Не дивно, що спостерігаючи за вправністю і ефектними трюками тих, хто давно займається цим видом активності, хочеться теж навчитись кататись на «дошці». Для цього потрібно лише три речі: бажання, місце для занять і безпосередньо скейтборд. Останній пункт викликає найбільше роздумів у новачків, оскільки серед різноманіття моделей і видів неважко розгубитись. Тому в першу чергу потрібно визначитись, для чого саме потрібен скейт, і виходячи з цього, підібрати відповідний варіант.

На які види класифікуються скейти?
До найпоширеніших видів відносяться:
Скейтборди. Вони можуть бути різної ширини і довжини, але обов’язково мають два загнутих краї і оснащені 4 колесами. Дека дерев’яна, зазвичай із 7-9 шарів канадського або китайського клена. Від ширини і довжини деки залежить стійкість і керованість.
Лонгборди. Відрізняються від попереднього виду більшою довжиною. Вони здатні розвивати високу швидкість, але на настільки маневрені, як скейтборди, тому кататись на них варто в місцях, де не доведеться оминати перешкоди.
Пенні-борди. Невеликі маневрені «дошки» з одним загнутим краєм, зроблені із міцного пластику. Матеріал виготовлення, а також алюмінієва підвіска і поліуретанові колеса роблять їх легкими і маневреними. Рельєфна дека забезпечує хороше зчеплення із взуттям «вершника», а конструктивні особливості підвіски і поліуретанові колеса відмінно гасять вібрації при накраплянні на нерівності. Саме за це їх часто обирають діти, підлітки і початківці.
Крім вищезгаданих, існують також незвичні різновиди: ріпстіки, флоуборди, скейтцикли і т.д., але такі моделі обирають досвідчені скейтбордисти.
На що звернути увагу перед покупкою?
В першу чергу, потрібно знайти хороший спеціалізований магазин. Щоб бути впевненим у якості та надійності «дошки», можна придбати скейтборд від ExtremStyle. Розмір деки повинен підходити до росту користувача і поставлених завдань. Вузькі і довгі моделі більш маневрені і підходять для катання рівними поверхнями, а широкі й короткі мають більшу площу для «приземлення» ніг, тому на них простіше виконувати стрибки й інші трюки. Початківцям краще зупинити вибір на варіантах з полегшеною підвіскою і колесами середнього діаметру, приблизно 54 мм. Оптимальний показник жорсткості коліс − 77а або 80а, з підшипниками ABEC5 или ABEC7. Якщо дошку планується перевозити у громадському транспорті, доцільно купити спеціальний чохол.

Залишити відповідь