Як вибрати простирадло?

Постільна білизна — це стандартний комплект виробів з натуральних і синтетичних матеріалів, яке відрізняється за розміром і щільності плетіння волокон.

Види постільної білизни

Залежно від розмірів ліжок, постільні комплекти розділені на наступні категорії:
– односпальні;
– полуторні;
– двоспальні;
– євро;
– максі;
– сімейні (дует);
– дитячі.
Комплектація постільних речей залежить від країни-виробника. Стандартний набір білизни складається з одного підодіяльника, одного простирадла і двох наволочок.

Щільність плетіння волокон

Показник визначає кількість ниток, які були використані при виготовленні одного квадратного сантиметра матеріалу. Від щільності плетіння залежить зносостійкість і довговічність готового виробу.
Подібна характеристика позначена виробником на упаковці або в інструкції до застосування.
Постільну білизну розрізняють за ступенем щільності плетіння ниток на см:
– Екстра-щільність (275-300). Це щільні, зносостійкі і якісні вироби, виготовлені з глянцевого сатину і японського шовку;
– Висока щільність (120-130). Комплекти виготовлені з сатину, перкаля, шовку і синтетичних матеріалів;
– Щільність вище середньої (80-85). Вироби з синтетичних матеріалів і турецького шовку;
– Середня щільність (55-65). Практична та універсальна білизна з лляних і бавовняних матеріалів;
– Щільність нижче середньої (42). Бавовняні комплекти білизни;
– Низька щільність (28-32). Вироби з батисту і інших нетривких матеріалів.

Особливості постільної білизни

Підодіяльники оснащені вирізами для заправки ковдр по довжині або ширині. Вирізи бувають відкритими, закритими (на блискавки, ґудзиках, заклепках, стрічках). Деякі моделі можуть замінити пледи і покривала.
Простирадла бувають стандартними і натяжними (на гумці). Простинь на резинці — комфортний та універсальний вибір для вашого ліжка. Класичні варіанти представлені прямокутним або квадратним полотном з ретельно обробленими зрізами. Вони застеляються на ліжко, а частина полотна вільно звисає по периметру або заправляється під матрац. Натяжні простирадла вибираються за розміром матраца. По периметру виробу прошита гумка для надійної фіксації простирадла з виворітного боку матраца.
Наволочки бувають прямокутними і квадратними. Вирізи для заправки подушки бувають відкритими і закритими, як і в випадку з підодіяльниками.

Next Post

Кращі тактичні окуляри. Правила підбору

Захист зору — питання життєвої необхідності, саме тому варто приділити йому увагу і фінанси. Зазвичай лінзи захисних окулярів виробляються з полікарбонату товщиною від 2 мм (2,5 мм) і більше. Цього достатньо, щоб витримувати попадання осколків і кам’яної крихти. Такі лінзи цілком можуть уберегти й від ураження кулями калібру 5,56 мм […]
Кращі тактичні окуляри. Правила підбору