Як вчити англійську за серіалами: поради експертів Інгліш Прайм

Вивчати англійську мову багато хто воліє за фільмами. Вчити англійську за серіалами особливо до душі візуалам – тобто людям, які краще сприймають інформацію через зорові аналізатори. Далі розберемося, як вчити англійську за серіалами.

Наскільки таке навчання ефективне?

Сприйняття мови на слух – це найважливіша мета, досягти яку допоможе вивчення англійської мови за серіалами. Хтось може заперечити, що в фільмах звучить занадто багато маргінальних і нелітературних слів, тому виникає питання, чи можна вивчити англійську мову на пристойному рівні таким способом. Адже в підручниках і художніх творах таких нелітературних слів і фразових дієслів практично не зустріти.

З аргументованими відповідями на ці запитання можна детально ознайомитися на ресурсі https://englishprime.ua/kak-filmy-i-serialy-pomogut-izuchat-anglijskij/ в статті безпосередньо від викладачів мови. Знання «простонародних» слів є характерною ознакою людей – носіїв мови. Тому, якщо Ви хочете опанувати розмовною мовою, наближеною до цього рівня, то Вам відмінно підходить такий спосіб.

Тим більше, зарубіжні серіали та художні фільми знайомлять з традиціями і звичаями народу, мову якого Ви збираєтеся освоїти.


З якого рівня можна дивитися серіали і фільми англійською

Володіння мовою включає 4 базових навичок:

 • Слухове сприйняття мови.
 • Уміння читати.
 • Уміння писати.
 • Розвинена усне мовлення.

При оцінці рівня володіння найчастіше використовують британську систему, що виділяє 7 рівнів:

 • Beginner – Новачок.
 • Elementary – Елементарний.
 • Pre-Intermediate – Нижче середнього.
 • Intermediate – Середній.
 • Upper-Intermediate – Вище середнього.
 • Advanced – Високий рівень.
 • Proficiency – Глибокі знання.

Рівень володіння мовою визначають онлайн-тестуванням, самоперевіркою або на співбесіді. Елементарне знання мови – це перші три позиції в списку. Щоб навчання за фільмами не стало мукою, потрібно спочатку визначити, що дивитися з відео.

Новачкам рівня Beginner краще почати з невеликих навчальних відео зі спеціальних посібників. Ті, хто володіють мовою на рівні Advanced вже здатні сприймати будь-які фільми. Їм потрібно переглядати серіали щоб добре вивчити англійську на розмовному рівні.

Як правильно вчити англійську мову за серіалами

Маючи нульові знання, навіть не намагайтеся починати навчання за фільмами. Для початку потрібно опанувати якимось рівнем знань, потім вибирати відео, які здаються цікавими. Потрібно правильно використовувати субтитри. Періодично доведеться для розбору складних фраз повертатися назад по відеозйомці, а для більшої ефективності записувати нові фрази і заучувати їх, регулярно повторюючи.


Знайти контент підходящої складності

Спочатку потрібно знайти твори, що відрізняються простим словниковим набором, складність потрібно збільшувати поступово. Якщо при першому включенні більшість реплік Ви не розумієте, Ви не готові вчитися за таким відео. Потрібно вибрати щось простіше.

Починати краще всього з мультфільмів і дитячих серіалів. Хороший прийом – це знайти англомовний дублікат улюбленого фільму рідною мовою. Знаючи сюжет, англомовну озвучку сприймати буде легше.

Якщо Ви хочете вивчити американську версію мови, вибирайте фільми з США. Якщо мета – навчання британському, шукайте фільми, зняті в Англії. Так за допомогою серіалів Ви поринете в культурну обстановку носіїв мови і будете легше розуміти своєрідні обороти їхнього мовлення.

Важливо! Загальне правило для всіх: вчимо англійську за серіалами з субтитрами тільки на фільмах, які подобаються! Це підвищує мотивацію і покращує результати навчання.


Використовувати субтитри

Починати потрібно з двомовних субтитрів. Багато хто навіть не знають, що є можливість синхронно показувати субтитри на 2 мовах. Якщо Ви не розберете якийсь репліки на слух, то можна подивитися її текст в оригіналі і тут же – переклад, якщо там зустрічаються незнайомі слова. Можливість включати подвійні субтитри є, наприклад, в KMPlayer. Але для цього доведеться в програму завантажити текстові словники для обох мов. Завантажити їх можна Opensubtitles.org, TVsubtitles.net і т.д. Існують веб-ресурси типу Ororo.tv, на яких можна дивитися відео субтитрами онлайн. Поступово потрібно буде субтитри відключати спочатку російські, потім англійські.


Вчити незнайомі слова

Під час перегляду відео можна пропускати і залишати без уваги незнайомі слова. Вони збагачують лексикон, їх потрібно старанно виписувати, заучувати і регулярно повторювати. Сервіс WordsFromtext допоможе витягти з субтитрів нові слова.
Повторювати слова за персонажами

Якщо якісь сцени Ви не розумієте з першого разу, відмотувати відео назад і перегляду в інтернеті, щоб вловити всі тонкощі мови. Якщо вас сильно дратують такі зупинки при перегляді, робіть відео закладки, повертайтеся до них вже після закінчення перегляду.

Регулюючи швидкість звуку, швидку мову можна уповільнити. Всі ці функції пропонує меню хорошого відеоплеєра.


Які серіали вибрати для вивчення англійської

Extra. Пропонується британським телеканалом, забавний і легкий серіал для новачків. Його відпрацювання – гарантія освоєння досконало шкільної програми.

Desperate Housewives. Серіал наповнений повсякденному лексикою, відрізняється неквапливим темпом і цікавим сюжетом. «Відчайдушні домогосподарки» – відмінний серіал для студентів, які володіють англійською на рівні pre-intermediate.

Gossip Girl. Наповнений діалогами в середньому темпі, серіал «Пліткарка» оповідає про життя золотої молоді на Заході.

Friends. Цей культовий серіал про життя шести нью-йоркських друзів – для рівнів Intermediate або Upper-Intermediate. Розмови там досить швидкі, тому з низьким рівнем володіння мовою дивитися його буде складно. Це комедійний фільм, напханий жартами зі складною грою слів. Тому розуміти його буде важкувато.

Більше інформації про субтитри тут: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%B1%D1%82%D0%B8%D1%82%D1%80%D1%8B.

Next Post

У Золочівському районі через оброблення агрофірмою полів хімікатами постраждав врожай селян

До Бродівської міської ради звернулися мешканці села Королівка (Бродівська ТГ, Золочівського району, Львівської області) з повідомленнями про те, що агрофірма, що господарює поруч з їхніми фермерськими господарствами, обробляла хімікатами свої соняшникові поля та завдала шкоди прилеглим земельним ділянкам. Про це повідомляє кореспондент “Золочів.нет” з посиланням на Бродівську міську раду. “Відповідно […]