Як вберегтися від кишкових інфекцій?

З настанням теплої пори року зростає захворюваність на гострі кишкові інфекції.
Кишкові інфекції займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці та поступаються лише захворюваності на ГРВІ та грип. Це велика група захворювань з ознаками загальної інтоксикації організму, які уражають шлунково-кишковий тракт. Для кишкових інфекцій характерними є спільні шляхи розповсюдження. Основними є вода і харчові продукти, з якими збудник може потрапити в організм здорової людини. Забруднення води може відбуватися при потраплянні у воду випорожнень, що містять патогенні мікроорганізми, незадовільного рівня санітарного облаштування населених місць, незадовільного утримання туалетів, невірної організації збору видалення і знезараження нечистот. У цих випадках збудники хвороб легко проникають як на поверхню, так і в грунтові води, і людина заражається при купанні, при вживанні цієї води.
Використання забрудненої води для поливки городів може привести до зараження овочів та фруктів, а їх вживання в їжу без санітарної обробки приводить до зараження людини. Інші продукти можуть забруднюватися збудниками кишкових інфекцій в результаті недотримання хворими і бацилоносіями правил особистої гігієни. В багатьох продуктах із них мікроби не тільки тривалий час зберігають свою активність, але розмножуються і накопичуються.
Додержання правил особистої гігієни, включаючи регулярне миття рук, – запорука значного скорочення захворюваності кишковими інфекціями. Руки необхідно мити перед їжею, приготуванням їжі, після кожного відвідування туалету. Проте не всі, особливо діти, вміють правильно це робити. Спочатку руки слід змочити водою, потім намилити їх і розтерти мило до утворення густої піни, далі піну змити. Цю процедуру проробити двічі, тричі. Слід мити не лише тильні й долонні поверхні кистей, а й між пальцями. Якнайретельніше повинні стежити за чистотою рук працівники дошкільних дитячих закладів, а також ті, хто має справу з приготуванням та реалізацією харчових продуктів.
Нехтування правилами може призвести до групового захворювання кишковими інфекціями.
Значно легше запобігти захворюванню ніж його лікувати, до того ж іноді захворювання набуває гостро-кишкового перебігу, виникають небажані ускладнення, особливо, якщо хворий несвоєчасно звертається до лікаря, хворі починають самолікування в надії на швидке одужання. Це однак шкідливо, як для хворого, так і для тих, хто його оточує, бо в одного хвороба може протікати легко, а в іншого дуже важко. Навіть якщо хвороба починається легко, невідомо як вона закінчиться, і лише лікар може передбачити весь хід хвороби і в разі потреби, своєчасно допомогти.
З метою профілактики кишкових інфекцій рекомендуємо: не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб, не допускати споживання протермінованих продуктів та напоїв, не вживати харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості, витримувати достатню термічну обробку при приготуванні страв. Дотримуватись правил особистої гігієни. Зберігання готових страв без холоду не повинно перевищувати 2 годин. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм) для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води). У подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбаси, молочні, кулінарні, кондитерські та інші вироби, що потребують охолодження при зберіганні).

Санітарно-епідемічна ситуація на сьогодні в країні по захворюваності на кишкові інфекції залишається напруженою та нестабільною. З початку поточного року в Україні зареєстровано 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань , внаслідок яких постраждало 941 особа , з них 750 дітей . За аналогічний період 2016 року було зареєстровано 70 спалахів, внаслідок яких постраждало 1602 особи , з них 816 дітей.

Управління Держпродспоживслужби в
Золочівському районі

Залишити відповідь