Як вберегтись від отруєння грибами

На Львівщині продовжується сезон збирання грибів, які окрім своєї користі, ще й можуть нанести великої шкоди здоров’ю людей. Все частіше зустрічаються повідомлення про випадки отруєння дикорослими грибами.

“Харчові отруєння, викликані споживанням таких рослин, найчастіше пов’язані з необізнаністю населення про можливі фатальні наслідки, до яких веде вживання нерозпізнаних отруйних грибів.
Аби запобігти неприємним ситуаціям, що пов’язані з такими отруєннями, Головне управління ДСНС України у Львівській області рекомендує дотримуватись правил збирання, приготування і вживання грибів. Перш за все, не варто купувати цей продукт на стихійних ринках і у місцях, що не призначені для його продажу. Збирайте і купуйте лише ті гриби, про які відомо, що вони їстівні. Не збирайте гриби, у яких невпевнені, особливо ті, ніжка котрих має в основі оточене оболонкою потовщення.
Небезпечно вживати гриби, які виросли вздовж транспортних магістралей, на промислових пустирях, радіаційно та хімічно небезпечних зонах. Не порівнюйте їх із зображеннями у різних довідниках, вони не завжди відповідають дійсності. Не варто куштувати сирі гриби.
Суворо дотримуйтеся технології приготування та консервування грибів! Слід пам’ятати, що готувати гриби необхідно у той день, коли їх зібрали, інакше у них утворюється трупна отрута. Неправильно приготовані консервовані гриби можуть призвести до тяжкого захворювання – ботулізму.” – інформують у Головному управлінні ДСНС України у Львівській області.

Якщо у Вас з’явилися перші ознаки отруєння грибами, негайно зверніться до лікаря! Бережіть себе та здоров’я своїх близьких людей!

Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві ймовірно чадним газом отруївся молодий чоловік

6 вересня близько 19:50 год. у м. Золочів, в житловому будинку отруївся, імовірно чадним газом місцевий житель, 1992 року народження. Про це “Золочів.нет” повідомили у департаменті цивільного захисту Львівської облдержадміністрації. Як інформують у ЛОДА, потерпілого у стані середнього ступеню важкості доставлено до Золочівської ЦРЛ. Причини події – з’ясовуються. Поділіться цим […]