Як варикоз впливає на якість життя

Важкість і біль у ногах, набряки, постійне переймання через власне здоров’я та ризик утворення тромбу – це не єдині супутники варикозу. Хвороба дуже впливає на перебіг нормального життя, але жінки чомусь відтягують візит до лікаря. Флеболог Барабой К. В. розповів журналістам редакції Zolochiv.net, з якими незручностями зіштовхуються жінки через проблему варикозу та як позбутися патології.

Відмова від підборів та спа-процедур

Зазвичай улюблені туфлі на шпильках змінюють на взуття з плоскою підошвою, адже ходити на підборах стає важко. Якщо постійно одягати взуття на підборах, можна серйозно погіршити стан сухожиль біля п’яти, адже вони втрачають тонус та здоровий стан. Погіршується венозний кровообіг, зменшуються амортизаційні здібності ступні. Якщо ігнорувати ці ознаки хвороби, то наслідки будуть серйозними: утвориться тромб, почнеться некроз шкіри й м’яких тканин тощо.
Також жінки вимушені відмовитися від найпопулярніших б’юті-процедур – сауни, «гарячого» обгортання, певних видів масажу, адже вони розганяють кров по венах, що небезпечно для слабких уражених судин. Варикоз є протипоказанням для багатьох косметологічних процедур.
Крім того, відкриті купальники опиняються під табу через видимий косметичний дефект. Чи закритий купальний костюм, чи то бікіні – вони не прикриють ноги, вкриті синьою судинною павутинкою. Як відмічають спеціалісти магазину red.ua, жінка повністю переглядає власний гардероб, обираючи речі, що приховують видимі проблеми з судинами.

Важкість у ногах

Жінки з варикозом відмічають, що після робочого дня відчувають значну важкість у ногах. Це не залежить від роботи стоячи чи незручного взуття. Набряки та біль проходять, коли ноги опиняються в горизонтальному положенні. Та часто важкість у ногах супроводжує хворих на варикоз протягом усього дня, що значно впливає на працездатність, загальний стан та настрій.

Постійне вживання ліків

Важливо підтримувати стан вен зсередини за допомогою спеціальних препаратів – венотоніків. Вони мають судинозвужувальний ефект, зменшують розтягнутість вен та застій крові. Тонус судин стає кращим. Але ні в якому разі не можна приймати венотоніки без рецепта лікаря. Зазвичай це курсові препарати, що не дають миттєвого результату. Їх потрібно приймати протягом тривалого часу, щоб побачити ефект.

Прийом ліків потрібно поєднувати з певним способом життя:

  • Менше перебувати на сонці
  • Менше бути на ногах
  • Схуднути, якщо є зайва вага
  • Гуляти пішки
  • Носити спеціальні компресійні панчохи тощо

Як позбутися варикозу

Лікування варикозу може включати різні методи, що залежать від ступеня захворювання. На початкових стадіях використовують безопераційне лікування. У запущених випадках знадобиться оперативне втручання. Проте наразі частіше використовують малоінвазивні способи, такі як:

  • Склеротерапія. Введення сучасних склерозуючих препаратів до порожнини судини, завдяки чому просвіт у ній склеюється, а вена з часом виводиться з кровотоку.
  • Мініфлебектомія. Видалення варикозних вузлів через мікро проколи на шкірі.
  • Лікування лазером. Оперативне безбольове втручання з мінімальною травматизацією.

Про інші техніки можна прочитати на сайті flebolog.ua. Сучасні методики дозволяють ефективно вилікувати варикоз. Іноді достатньо одного дня, аби назавжди забути про недугу, що заважала жити яскравими насиченими днями.

Next Post

Вітання для Світлани Паращук

Колектив дошкільного підрозділу Золочівського НВК вітає з ювілеєм хорошу і добру колегу Світлану Паращук. У радісний і світлий день твого народження хочемо побажати щасливого сьогодні і радісного завтра, красивих мрій і їх здійснення. Хай кожен день буде сповнений гарним настроєм, душевними зустрічами і плідною працею. Щастя і радощів у домівку, […]