Як у Золочеві на Водохреща купалися у крижаній воді

Святе Водохреща є завершальним святом Різдвяного циклу свят. З давніх-давен освячення води відбувалася під відкритим небом, на берегах річок, озер, або біля джерела. Перед цим з льоду вирубували великий хрест і ставили його поруч з водою. Урочистою ходою люди ідуть з церкви до води. Обов’язковим атрибутом є запалені трійці – це три свічки. Священники проводять обряд освячення води, і вода набуває цілющих властивостей. Після освячення води дівчата і хлопці, старі і малі купаються у цій освяченій крижаній воді. Вважається, що це позбавляє від хвороб та недуг.

Цієї традиції дотримуються і у  Золочеві.

Декан УГКЦ отець Михайло Сукмановський розповів присутнім, що разом із парафіянами “моржами” запровадили цю традицію у Золочеві із 2008 року.  Після освячення води сміливці  купаються на Йордан у крижаному озері. Також отець зазначив, що важливо є йти до церкви, а не лише раз в рік скупатися у освячені крижаній воді.

Мабуть символічно, що під час освячення та купання біля води ходив та навіть у ній легко скупнувся голуб.

Залишити відповідь

Next Post

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та фізичних осіб підприємців!

З 1 січня 2017 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить 3200 гривень. Мінімальна зарплата залишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності й господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Водночас розмір зарплати […]