Як святкують Івана Купала у Іспанії

В усіх містах та селах Іспанії за тиждень до Дня Сан Хуана проводяться різноманітні програми святкування, іспанці їздять на машинах ( які супроводжує міліція) переодягнуті у смішні костюми посипаючи людей серпантином, співаючи пісні та стріляючи петардами. Учні усіх шкіл їздять колонами на каретах у карнавальних костюмах та у національному вбранні і кидають дітям солодощі та подарунки. Також у іспанців жодне свято не проходить без кориди на яку сходяться подивитись не тільки місцеві жителі, а ще й і туристи. Дуже красиво подивитись коли іспанці вбирають всі вулички ліхтариками,прапорцями,повітряними кульками, накривають на вулиці столи, які тягнуться від сусіда до сусіда і разом всі обідають та обмінюються подарунками.Є ще традиція готувати іспанську страву “паелья”, яку готують на вулиці у великій посуді,а потім роздають усім бажаючим.
Увечері 23 червня по всій Іспанії святкують День Сан Хуана (аналог свята Івана Купали). Свято до цих пір пов’язане з містикою. На головних площах міста розпалюють багаття, люди у віночках сплетених з трав, виходять на вулицю і обходять своє місто по кругу співаючи пісні , та на кожному перехресті стрибають через багаття, так вони очишчуються від гріха , так як вогонь у них символізує очищення від всього злого. У цю ніч іспанці збирають трави, які мають магічну силу.
На площі міста запалюють не тільки багаття, а можна полюбуватися феєрверками казкової красоти.
Особливо популярно на день Сан Хуана спалення велетенських фігур які виготовляють з дерева та покривають фарбами, на фігурах роблять надписи, які символізують що було поганим у них протягом року . О півночі ці фігури підпалюють і кидають у вогонь старі речі,непотріб та віночки – це у них ритуал очищення та позабуття усього поганого.
Після обряду спалювання багаття починаються гуляння, концертна програма та танці, які тривають до ранку.

Ірина Лукаш

Залишити відповідь

Next Post

Ірину Калинець поховали на Личаківському кладовищі

У Львові провели в останню путь видатну громадську діячку, поетесу, політв’язня Ірину Калинець. Сотні людей  прийшли попрощатися з  Іриною Калинець  у церкву Св. Трійці та на кладовище. У храмі зачитали лист від глави УГКЦ Святослава Шевчука, який наголошує що Ірина Калинець активно долучилась до відродження української церкви, донькою якої залишилась до […]