Як правильно українською “відключення електроенергії” чи “вимкнення електроенергії”? (відео)

Як правильно

Через теракти російської федерації проти української енергосистеми люди питають: як правильно українською “відключення електроенергії” чи “вимкнення електроенергії”?
❗ ВІДКЛЮЧАТИ, ВІДКЛЮЧИТИ — роз’єднувати що-небудь, пов’язане з роботою певної системи.
❗ ВИМИКАТИ, ВИМКНУТИ — припиняти дію чого-небудь, перериваючи зв’язок із загальною системою; припиняти дію якого-небудь приладу, механізму.
Якщо електропідстанцію руйнує ракета, це аварійне відключення. А просто вимкнути електрику ми можемо в себе вдома, натиснувши вимикач.
Коли світло відключають енергетики, це планове відключення. Бо електроенергію не просто вимикають, а розʼєднують споживачів та електромережі задля обмеження навантаження на енергосистему, а потім знову підʼєднують (підключають).
Тож відключення — це не росіянізм, а найточніше слово в нашому випадку. Правильно буде ✅️ віялові відключення та ✅️ графік відключень, а не ❌️ віялові вимкнення та ❌️ графік вимкнень.

За матеріалами: Редакторки Ольги Васильєвої.

Next Post

Стало відомо, якими промокодами найчастіше користуються українці

Промокоди – ефективний інструмент, який дозволяє покупцям заощаджувати на покупках, а бізнесу розширювати коло клієнтів та завойовувати прихильність цільової аудиторії. Експерти фіксують зростання популярності цього виду заохочень та аналізують, які знижки найбільш актуальні для наших співвітчизників. Деталі розповідаємо у статті. Які промокоди найпопулярніші? Аналіз того, як використовують промокоди навесні-восени 2022 […]