Як правильно скласти договір на оренду квартири?

Оренда житла вважається досить кропіткою задачею. Якщо ви шукаєте квартиру на вторинному ринку, варто переглянути варіанти на сервісі OLX. Але не забудьте вивчити, як правильно складати договір на оренду та що потрібно перевірити перед цим.

Основні моменти

Якщо вас цікавить оренда квартири від власника Львів підходить для цих цілей якнайкраще. Варто зазначити, що передати житло в оренду має право лише його законний власник або уповноважена особа. Тому спершу обов’язково потрібно впевнитися, що перед вами дійсно людина, якій належить ця нерухомість. Зробити це досить просто. Попросіть показати правовстановлюючі документи: свідоцтво про право власності, свідоцтво про право спадщини, виписку з державного реєстру. Уважно порівняйте дані паспорта орендодавця з тими, які вказані в документах.

Що вказується в договорі?

Найважливішими в такому договорі вважаються два моменти:

  • вартість використання нерухомості;
  • опис предмету договору (квартира);
  • період, на який береться оренда.

Якщо останній пункт не прописується, то договір автоматично підписується на 5 років. Це варто пам’ятати перед підписанням. Якщо квартира орендується на період більше ніж 1 рік, обов’язково прописується перелік людей, які будуть проживати в ній разом з орендарем.

Також в договорі мають бути прописані обов’язки та права кожної зі сторін, гарантії, моменти, які можуть стати приводом для дострокового розторгнення, та умови продовження оренди.

В деяких випадках також додають інформацію про умови оплати, права суборенди, порядок розрахунку платежів за комуналку, виконання ремонтних робіт та інше.

Часто під час підписання договору оренди виникає запитання: чи потрібно його завіряти у нотаріуса? Це не обов’язкова процедура, але підпис нотаріуса можливий. Обов’язковим завірення стає лише тоді, коли житло орендується з подальшим викупом.

На який термін укладати договір?

Якщо договір підписується на термін більше 1 року, варто подумати про надання можливості продовжити оренду цього приміщення в майбутньому. Пропозиція на укладання нового договору може поступити від орендодавця не раніше, ніж за три місяці до закінчення терміну. Такі ж умови діють в тому випадку, якщо власник квартири хоче відмовити наймачу зняти нерухомість знову. Якщо такого попередження не було, а сам орендар не звільнив квартиру, вважається, що договір підписаний на новий термін.

Next Post

У Золочівському районі козуля завдала тілесні ушкодження трьом дітям і дорослому

Перший випадок із вилучення дикої тварини у Бродівській громаді. В селі Станіславчик багатодітна сім’я приручила козулю європейську (самця). Про це повідомили у Бродівській міській раді. “Більше року звір жив разом з родиною. Діти назвали Бембі та годували з рук печивом і цукерками. Маленьке козеня ночувало в хаті. Коли підросло – […]