Напівавтоматичні та повністю автоматичні термозбіжні машини відіграють величезну роль у пакуванні продукції. В Україні термопакувальний спосіб герметизації харчових та нехарчових продуктів дуже популярний та вигідно функціонує на багатьох підприємствах.
Основне завдання термозбіжного обладнання — це швидке та якісне пакування, герметизація продукції у термозбіжну плівку для подальшого безпечного зберігання, транспортування та презентації на полицях маркетів. Такий вид пакування захищає вміст від негативного впливу навколишнього середовища, значно збільшує його термін придатності та зберігає привабливий зовнішній вигляд.
Загалом термозбіжні системи поділяються на два типи:
- Камерні;
- Тунельні.
Камерні апарати пакують товари, усаджують та зварюють плівку в закритій прозорій камері. Тунельні машини являють собою пакувальник з L-подібним зварювачем, термотунелем та конвеєрною лінією. Принцип роботи цих двох типів обладнання та їхні функції дещо відрізняються.
Пакувальна термозбіжна машина: як працює та для кого підходить?
Камерні термозбіжні машини. Принцип роботи
Камерні термопакувальники підійдуть для індивідуального або групового пакування. Продукція обертається термозбіжною плівкою, обрізається та усаджується в камері під спеціальною кришкою за один цикл. Обладнання напівавтоматичне, тому операцію з обгортання плівкою та опускання камери здійснює оператор. Налаштування температури та часу усадки здійснюється на зручній панелі керування.
Камерний термопакувальник складається з пакувального столу та термозбіжної камери. Машина досить компактна й може поставлятися на спеціальних коліщатках для мобільності.
Такі апарати підійдуть для невеликих компаній, які пакують невеликі обсяги продукції. Обладнання просте в користуванні та обслуговуванні. Підійде для багатьох сфер промисловості.
Тунельні термозбіжні машини. Принцип роботи
Напівавтоматичні та автоматичні термозбіжні апарати тунельного типу всі основні операції з обгортання плівкою, обрізання та усадки здійснюють самостійно. Продукція надходить до зони пакування по конвеєру та обгортається плівкою. За допомогою L-подібного термоножа плівка обрізається та запаюється. Після чого упаковка переміщується по конвеєру до термотунелю, де обдувається горячим повітрям по заданих параметрах та усаджується. На виході отримуємо готову упаковку.
Тунельний пакувальник складається з вхідного конвеєра, пакувальної зони, термоножа, вихідного конвеєра та термотунелю. Пакувальник може працювати без термотунелю, якщо не потрібно усаджувати продукцію. Обладнання може інтегруватися до пакувальної лінії. Воно оснащене панеллю керування з можливістю налаштування програм для пакування з різними параметрами.
Такі системи підійдуть для компаній, яким потрібна висока швидкість та якість пакування. Залежно від конкретної моделі, машини можуть відрізнятися функціями та характеристиками. Підійдуть для більшості сфер промисловості.