Як попередити грип та ГРВІ: поради лікаря

medusunaЗ настанням холодної пори року різко зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. При цьому на грип припадає 12-15%. В епідемічний сезон за короткий період часу (4-6 тижнів) ці недуги підхоплюють 70-85% населення. Близько половини з них – діти.

Сприйнятливість населення до грипу дуже висока, багато в чому вона залежить від ступеня зміни вірусів. При появі нового штаму все населення виявляється неімунним. Захворювання поширюється лавиноподібно, виникає велика кількість важких форм захворювання і летальних випадків.

Джерелом інфекції є хвора людина. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Масовому поширенню грипу сприяють хворі на легкі форми, особливо ті, хто недбало ставиться до свого здоров’я і до небезпеки зараження оточуючих. З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чихання, розмови вірус може розсіюватися на кілька метрів від хворого.

Типові симптоми грипу:

· різкий підйом температури до 38-40оС;

· лихоманка;

· слабкість;

· біль у м’язах, суглобах, животі, очах.

Хворий відчуває ускладнення дихання через ніс, першіння в горлі, стиснення за грудиною, сухий болючий кашель.

Грип вкрай небезпечний своїми ускладненнями:

· легеневі ускладнення (пневмонія, бронхіт). Саме пневмонія зумовлює найбільше смертей від грипу;

· ускладнення в роботі верхніх дихальних шляхів (отит, синусит, трахеїт);

· ускладнення в роботі нервової системи (менінгіт, енцефаліт, невралгії).

Грип часто супроводжується загостренням хронічних захворювань.

Як захистити себе від грипу?

Основним заходом специфічної профілактики є вакцинація. Вона здій­снюється протигрипозною вакциною, що відповідає ведучому штаму і міс­тить зазвичай антигени зразу трьох штамів вірусу, які відбираються на основі рекомендацій ВООЗ.

Вакцинація особливо рекомендована групам ризику – дітям, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання, людям похилого віку з хронічними захворюваннями, вчителям, працівникам сфери обслуговування.Що робити, якщо ви захворіли на грип?

Слід залишатися вдома і дотримуватися постільного режиму протягом усього температурного періоду, оскільки грипозне захворювання є великим навантаженням на серцево-судинну систему.

Пити більше рідини, щоб вимивати токсичні продукти обміну, які утворюються під час інфекційного захворювання. Звернутися до лікаря. Саме він повинен призначити необхідне лікування з урахуванням вашого стану здоров’я і віку.

Профілактика:

· уникати тісних контактів з людьми, які чихають і кашляють;

· не торкатися руками очей, рота і носа;

· носити марлеву пов’язку або разову маску;

· регулярно ретельно мити руки з милом, протирати їх спиртовмісним засобом для дезінфекції рук;

· здійснювати вологе прибирання, провітрювання і зволоження повітря в приміщенні.

Старший лікар епідеміолог
Навчального центру
Національної гвардії України
старший лейтенант м/с
Борейко Надія Йосипівна


Залишити відповідь

Next Post

«Історичний виклик Путіну очолила Україна», - Тарас Батенко

На Форумі видавців, який днями завершив свою роботу у Львові, Тарас БАТЕНКО презентував свою книгу «Путін. Народження диктатора». Презентацію книги, яка була опублікована ще у 2001 році, відвідали багато людей, серед них відомий письменник Василь ШКЛЯР. Він привітав автора із виходом книги та побажав спільної перемоги. Ще один гість презентації […]