Як погасити онлайн кредит без штрафів і додаткових платежів

Як відомо, “борг платежем червоний”. Ніхто не любить недобросовісних позичальників, які вчасно не розраховуються за своїми кредитними зобов’язаннями. Кредитно-фінансові організації застосовують досить жорсткі штрафні фінансові санкції до недбайливих клієнтів. Для погашення онлайн кредиту без штрафів і додаткових платежів необхідно дотримуватися низки правил і рекомендацій.

Уважно вивчайте умови договору

Кредит видається позичальникові лише після того, як він поставить свій підпис під кредитним договором, який є офіційним документом і обов’язковий до виконання обома сторонами.  Переконайтеся, що ви розумієте всі умови кредитного договору, включно з графіком платежів, строками погашення та можливими штрафними санкціями за прострочення або дострокове погашення. Лише після цього ставте свій підпис під документом. У разі будь-яких сумнівів слід звернутися за консультаціями до профільних фахівців або відмовитися від підписання договору.

Графік платежів

Кредитний договір в обов’язковому порядку містить графік погашення кредитної заборгованості. Виконуйте всі платежі в терміни, зазначені у вашому графіку платежів. Це допоможе уникнути нарахування штрафів за прострочення.

Графіки погашення кредитної заборгованості являють собою різні способи розрахунку і розподілу виплат за кредитом протягом його строку. Існує два основні різновиди графіків: ануїтет і диференційований графік. Кожен із цих варіантів має свої плюси і мінуси, про які ми коротко розповімо.

Ануїтет

Це найпростіший варіант повернення кредитних коштів для позичальника, якому треба щомісяця вносити однакову суму, доки весь кредит із відсотками не буде виплачено в повному обсязі. Кредитна організація сама розраховує частку тіла кредиту і відсотків у кожному платежі клієнта. При ануїтеті насамперед виплачуються відсотки за кредитом, що вигідно кредиторові, оскільки тіло кредиту спочатку зменшується незначно.

Плюси:

Постійний розмір щомісячного платежу, – це зручно для планування бюджету.

Легше для позичальників з постійним доходом, оскільки не потрібно враховувати зміни в розмірі платежів.

Мінуси:

Спочатку позичальник виплачує більше відсотків, ніж основного боргу.

Загальна переплата за кредитом зазвичай вища порівняно з диференційованим графіком.

Диференційований графік

Розмір суми, яку повертає позичальник кредитору, знижується з кожним наступним платежем. Якщо під час ануїтету розміри платежів були однаковими, але неоднаковим було співвідношення відсотків, що повертаються, і тіла кредиту, то диференційований графік передбачає постійну суму повернення тіла кредиту з поступовим зниженням відсотків, що нараховуються.

Плюси:

Загальна переплата за кредитом зазвичай менша, ніж при ануїтеті.

Швидке зменшення основного боргу.

Мінуси:

Великі початкові щомісячні платежі, що може бути складно для позичальників з обмеженим бюджетом.

Важче планувати бюджет через мінливі розміри платежів.

Корисні поради

Підключіть автоматичне списання платежів з вашого банківського рахунку, щоб уникнути пропуску платежів через забудькуватість або брак часу. Звичайно ж, на дату списання потрібна сума має бути на банківській картці позичальника.

Якщо ви плануєте дострокове погашення кредиту, переконайтеся, що в договорі немає штрафів за дострокове погашення. У разі наявності таких штрафів, зв’яжіться з банком для уточнення умов.

Регулярно перевіряйте свої банківські рахунки і залишок за кредитом, щоб бути впевненим, що всі платежі відбуваються вчасно і в повному обсязі.

У разі виникнення фінансових труднощів, заздалегідь зв’яжіться з банком для обговорення можливих варіантів реструктуризації боргу або відстрочки платежів. Це допоможе уникнути штрафів за прострочення.

Дотримуючись наведених рекомендацій, позичальник може погасити онлайн кредит без штрафів і додаткових платежів, зберігаючи свою кредитну історію в хорошому стані.

Next Post

Робота: потрібен водій на фуру

Потрібен на роботу працівник, вміючий керувати вантажним автомобілем категорія CE, офіційне працевлаштування. Всі питання по тел: 0987234502. Поділіться цим у соцмережах:
Робота