Як педагогу ефективно підвищувати кваліфікацію?

16 січня 2020 року було прийнято новий Закон «Про повну загальну середню освіту», що детально описує нові підходи щодо підвищення кваліфікації вчителів. Регламентом зазначено посилення мотивації освітян для покращення своїх компетенцій і спрощений підхід щодо набуття нових знань. 

Як вчитель може підвищити кваліфікацію?

Відповідно до статті 54 (друга частина) Закону України «Про освіту» кожен освітянин повинен постійно приділяти час своєму розвитку. Але освітні програми, форми навчання та заклади можна вибирати на власний розсуд.

Шоста частина 18-ї статті Закону України  «Про освіту» вказує на те, що підвищувати кваліфікацію необхідно в межах своєї діяльності таким чином, щоби розвивати вміння та навички згідно з основною сферою діяльності. Робити це можна у наступних формах навчання:

  • інституційна (очна, заочна, дистанційна);
  • дуальна (на робочому місці, у місцевому закладі освіти).

Форми навчання можна поєднувати та доповнювати відвідуванням семінарів, вебінарів, наукових конференцій, майстер-класів, тренінгів.

Де знайти якісні знання?

Щоби швидко знайти необхідні курси, можна скористатися сучасною інформаційною платформою «EdWay». Достатньо зареєструватися, вказавши свої дані, щоби відкрити повний перелік доступних освітніх програм за обраним фахом.

Навчальні програми, що розміщені на національній платформі, надають знання згідно з чинним законодавством і дозволяють розвинути наступні компетенції:

  • професійні;
  • ключові;
  • психолого-фізіологічні;
  • інформаційні;
  • цифрові;
  • мовленнєві;
  • комунікативні;
  • соціально-емоційні;
  • інклюзивні тощо.

На порталі працює зручна система пошуку, щоб кожен і кожна змогли обрати програму навчання собі до смаку. Послуги EdWay безоплатні як для педагогів, так і для суб’єктів, що надають можливість здобуття професійних компетенцій та навичок. 

Усі установи, фізичні та юридичні особи, що відповідають за надання послуг підвищення кваліфікації вчителів і вчительок, надають документ про підвищення кваліфікації у вигляді сертифіката, довідки, посвідчення тощо.

Платформу розробляє та обслуговує громадська організація EdCamp Ukraine та Прозорі рішення за підтримки Save the Children in Ukraine та Education Cannot Wait #ECW, за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, а також за участі інституційних партнерів — Міністерства освіти і науки України, державної установи Український інститут розвитку освіти, Державної служби якості освіти України, Освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, Державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики»

Next Post

Вітання для Марії Дупелич

Кохану дружину, дорогеньку матусю, найкращу у світі бабусю і доньку вітають чоловік Богдан, син Тарас з сімʼєю, донька Тетяна з сімʼєю, мама Ганна, сестра Оксана з сімʼєю і вся велика родина.Сьогодні ювілейну стоптано стежинуТа спокою нема для Ваших ніг,Бо пройдено життя, лише частину –Попереду багато ще доріг.Нехай душа у Вас […]
Вітання