Сьогодні піжама стала поширеним елементом дитячого гардеробу. Але спочатку ця приналежність використовувалася тільки дорослими. У істориків немає єдиної думки про те, як вона потрапила в Європу. Є три основні версії:
- її привезли французькі мандрівники з Індії;
- у 15 столітті жінки Чехії одягали на ніч нижню спідницю;
- на початку 19 століття європейці, під час подорожей до Османської імперії вперше побачили моделі з шароварами.
На початку 20 століття цей варіант повністю витісняє з чоловічого гардероба звичні нічну сорочку й ковпак. На початку 20-х такі моделі починають носити й жінки. У 40-50-ті в Україні вони використовуються не тільки вдома, але й як пляжний одяг під час відпочинку на курортах країни. Різноманітна колекція дитячих піжам різних виробників з’явилася у нас тільки в 90-ті.
Особливості призначення
У гардеробі сучасних хлопчиків і дівчаток цей одяг використовується як домашній, а також для сну. Основне завдання виробників полягає в тому, щоб забезпечити користувачам максимальний комфорт і можливість вільного руху для рук і ніг, адже уві сні дитина може приймати найнесподіваніші пози.
На сайті інтернет-магазину Панама https://panama.ua/categorys/102871/ ви можете швидко підібрати піжаму відповідно до віку та зросту дитини. Купувати цей предмет гардероба з великим запасом не варто – будуть утворюватись складки, що заважатимуть спати. Також не варто вибирати вироби з різними застібками, тугими манжетами, з великими випуклими принтами та блискучим декором.
Матеріали, що застосовуються для пошиття
- Бавовна. Традиційний варіант. Це волокно забезпечує хорошу повітропроникність, гігієнічність, підходить для чутливої шкіри. Серед недоліків – можливість деформації та втрати яскравості кольору при частих праннях.
- Велюр. Викликає приємні тактильні відчуття, має красиву бархатисту поверхню з невеликим ворсом. Щільна основа забезпечує високу міцність виробу, а також матеріал стійкий до усадки, добре пропускає повітря, перешкоджає втраті тепла. Але ворс притягує пил, в під час прасування на лицьовій стороні можуть утворюватися заломи.
- Плюш. Це дуже щільні вироби з трикотажною або бавовняною основою. Для пошиття піжам використовується переважно волокно з коротким ворсом. Такі моделі дуже теплі, але вони швидко забруднюються й досить складні у догляді – вивести плями буде не просто.
- Футер. Це один з різновидів бавовняної тканини, що стійка до зношування та розривів, не скочується. Матеріал чутливий до високих температур і до дії ультрафіолетових променів.
- Інтерлок. Приємна на дотик, м’яка трикотажна тканина без зворотної сторони. Візуально здається дуже легкою, але має щільну структуру. В такому одязі дитина не потіє та їй не буде холодно взимку чи жарко влітку. Такий матеріал підходить для чутливої, схильної до алергії шкірі.
- Кулір. Складається з бавовняного волокна, але може містити не більше 10% шовку або віскози. Такі вироби добре тримають форму, м’яко прилягають, не викликають негативної реакції чутливих покривів, витримують часті прання.
- Фланель. Використовується для пошиття дуже теплих моделей. Має пухку фактуру й виготовляється на бавовняній основі. Швидко зігріває й утримує тепло всередині виробу, вбирає природну вологу, стійка до вигинів, стирання, розтягування. Недоліки – при тривалому ношенні лицьова сторона скочується, такі моделі довго сохнуть і деформуються при пранні у гарячій воді.
- Віскоза. Виготовляється з целюлози й використовується переважно для пошиття підліткових моделей. Приємна на дотик, легко піддається фарбуванню, не накопичує статичну електрику, але сильно мнеться, а часті прання значно знижують її міцність.
Популярні моделі
- Сліпи. Виготовляються у вигляді комбінезона, що доповнений довгою застібкою (зазвичай кнопки або блискавка). Для пошиття застосовуються бавовна, бязь, фланель.
- Боді. Пропозиція для самих маленьких. За формою нагадує спортивний купальник, оскільки прикриває тільки верхню частину тулуба. Застібка (кнопки) розташована між ніжками.
- Кігурумі (злита модель). Найчастіше – це потішна тваринка або відомий анімаційний чи казковий персонаж. Застосовуються зазвичай як домашній одяг, оскільки капюшон і додаткові деталі (вушка, хвостик, декоративні вставки) заважають прийняти зручне положення під час сну.
- Традиційний варіант. Складається з кофти з довгим рукавом або футболки (рідше, майки), які доповнюються штанами або шортами різної довжини.
Практичні функції
- Створення певного настрою. Дитина сприймає переодягання у піжаму, як звичну підготовку до сну.
- Комфорт під час відпочинку. Правильно підібрана за розміром піжама з натурального матеріалу забезпечує високий рівень зручності. Відсутність складок і заломів дозволяють прийняти комфортне положення під час сну.
- Збереження тепла. Вироби з щільного волокна швидко зігрівають і утримують тепло всередині.
- Сезонність. Виготовляються в літньому та зимовому варіантах.
Основними критеріями вибору є відповідність зросту й віку дитини, щільність і склад тканини, кольорове оформлення (для хлопчика, дівчинки або універсальне), фасон.
Отже, піжама – це необхідна, зручна, практична річ. Обмежитися парою моделей навряд чи вдасться, оскільки прання виконується після трьох надягань або при особливій необхідності.