Як на Золочівщині відзначали 70 років УПА (відео)

З проголошенням незалежності України відходить у забуття чужа, перекручена радянськими окупантами історія нашої нації. Роман Шухевич, Степан Бандера, Євген Коновалець – ось імена справжніх героїв, життя і боротьба яких завжди буде прикладом для наслідування майбутнім поколінням українців.

З 2005 року в Україні офіційно святкують річницю створення УПА, а 2012 рік визнано роком Української повстанської армії. 14 жовтня ми святкували 70 річницю від часу її створення.

Низка заходів запланованих у рамках відзначення року УПА вже проведена. Так, для педагогічних працівників уже розроблено методичні рекомендації, щодо відзначення у 2012 році – РОКУ УПА.  1 вересня в усіх загальноосвітніх закладах Золочівщини відбулися перші уроки присвячені Українській повстанській армії, з метою посилення інтересу дітей та молоді до героїчних сторінок історії боротьби українського народу за свою незалежність.

З нагоди 70-річчя УПА відбувся і мото-марш, у ньому взяли участь власники мопедів, скутерів і  мотоциклів. Марш проходив за маршрутом: Скварява, Острівчик-Пильний, Петричі, Красне, Бортків, Вільшаниця, Золочів, Почапи, Гончарівка, Скварява. Обов’язковою умовою участі був закріплений прапор на транспорті.

У Золочівській ЗОШ №3 відбувся шахово-шашковий турнір присвячений  70-річчю створення УПА  та року спорту. Змагання проводилися у двох вікових категоріях: 15-18 років та 19 років і старше.

14 жовтня також  відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства. Саме тому не обійшлося цього дня  і без справжнього козацького кулешу.
А у вечері провели смолоскипну ходу. Золочів’яни зустрілись, аби вшанувати упівців, біля пам’ятника В’ячеславу Чорноволу. Нічним Золочевом з запаленими смолоскипами та червоно-чорними прапорами в руках учасники заходу пройшли по напрямку:  ЗОШ №2 –  вулиця Романа Шухевича – вулиця Героя України Степана Бандери і до хреста “Борцям за волю України”.

Слава Україні!    Героям Слава!

Дивіться також:

На території музею-криївки відзначили 70-річчя створення УПА (відео)

Залишити відповідь

Next Post

Андрій Гуменюк - номінант на звання Студент року Золочівщини

Гуменюк Андрій Володимирович студент  НУ «Львівська Політехніка» ВСП «Золочівський коледж», Юридичний факультет. Життєве кредо: Хто не ризикує той не п’є шампанського. В майбутньому Андрій планує  стати успішним фотографом. Поділіться цим у соцмережах: