Як і коли платити ЄСВ «загальносистемникам»

podatkovaЗолочівська ОДПІ повідомляє про те, що базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичній особі-підприємцю, що перебуває на загальній системі оподаткування, є сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Водночас сума єдиного соціального внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.
Нагадаємо, що мінімальний страховий внесок – сума єдиного внеску, що визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру зарплати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і підлягає сплаті щомісяця. Розмір внеску становить 34,7 % мінімальної зарплати, що з початку 2014 року дорівнює 1218 гривень, а це – 422,65 гривні. В свою чергу, максимальний розмір бази нарахування ЄСВ – 20706 гривень, а місячна максимальна сума ЄСВ – 7184,98 гривні.
Фізичні особи-підприємці, які працюють на загальній системі оподаткування, сплачують єдиний внесок за календарний рік до 10 лютого наступного року. Крім цього, протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада зазначені платники сплачують єдиний внесок у вигляді авансових платежів в розмірі 25% річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності.

ГДП з питань
інформаційно-комунікаційного супроводження.


Залишити відповідь

Next Post

У Донецькому аеропорту під час атаки бойовиків загинули 7 бійців АТО - волонтер "Фенікс"

29 вересня, в аеропорту Донецька під час чергової атаки бойовиків загинули семеро бійців 79-ї окремої мотострілкової бригади.  Інформує ТСН. Як повідомив у себе в Facebook волонтер Юрій Бірюков, який більш відомий під ім’ям Фенікс, ще дев’ять бійців отримали поранення. “79-та: 7 загиблих, 9 поранених в Донецькому аеропорту. Пряме влучення з […]