Як досліджують далекі галактики у Центрі космічного зв’язку м. Золочів (відео)

Центр космічних досліджень та зв’язку м. Золочів
Центр космічних досліджень та зв’язку м. Золочів

Ми побували у Центрі космічного зв’язку м. Золочів, де досліджують далекі галактики і не лише. Тут з 2018 року розпочалася модернізація антени МАRК-4В і створення на її базі радіотелескопу РТ-32. Основні роботи зі створення радіотелескопу сантиметрового діапазону довжин хвиль РТ-32 на базі 32-метрової антени МАRK-4В у м. Золочів було завершено.

За даними Національного Центру Управління та Випробувань космічних Засобів, головною особливістю радіотелескопу РТ-32 є його багатодіапазонність та багатоканальність. Частотно-селективний пристрій дозволяє проводити одночасні спостереження в діапазонах 6 та 1.35 см (С- та К-діапазони), а після введення в дію приймальної апаратури діапазону 3 см (Х-діапазон) телескоп зможе працювати в трьох діапазонах одночасно: 6, 3 та 1.35 см. Завдяки цьому одночасно можна проводити спостереження в різних частотних смугах, спостерігати декілька мазерних ліній, досліджувати одночасні зміни в спектрах так, як не може жоден інший окремий телескоп у світі.

Висока роздільна здатність реєструючого обладнання, розробленого науковцями Радіоастрономічного інституту НАН України, дозволяє вивчати як випромінювання космічних об’єктів, так і космічних апаратів та допплерівські зсуви частот, що випромінюються чи відбиваються ними. Висока температурна стабільність обладнання дозволяють отримати високу чутливість при тривалих спостереженнях.

Таким чином, коло наукових задач РТ-32 є дуже широким: дослідження активних ядер галактик, місць зореутворення, мерехтінь, сонячного випромінювання, пульсарів. Цікавим є вивчення в широкому діапазоні швидких радіосплесків, післясвітіння гамма-сплесків …

Найголовнішим завданням є відновлення роботи українського радіотелескопу в Європейській РНДБ мережі. Завершення проєкту зі створення радіотелескопу планується у 2023 році.  Це дасть новий поштовх у розвитку науки та забезпечить участь нашої держави в міжнародних проектах з досліджень космічного простору.

Начальник Центру космічних досліджень та зв’язку м. Золочів Віктор Ожінський, заступник начальника центру космічних досліджень та зв’язку Володимир Власенко і начальник групи космічних досліджень Дмитро Бакун детально розповіли про роботу Центру та перспективні плани.

Детально дивіться у відео.

Next Post

У Золочівському районі виявлено тіло жінки (відео)

Як “Золочів.нет” повідомив начальник слідчого відділення Золочівського відділу поліції Андрій Рапа, розшукували безвісті зниклу жительку Буського району, яка у жовтні цього року гостювала на Золочівщині та пішла додому через лісовий масив. Після чого її місце знаходження було невідоме. Поліцейські, військові та небайдужі громадяни шукали зниклу жінку. 13 грудня 2020 року […]
У Золочівському районі виявлено тіло жінки