Мастило відіграє важливу роль у роботі автомобільного двигуна. Без нього агрегат швидко зноситься, перегріється та вийде з ладу. Купити якісне мастило ви можете в інтернет-магазині AutoBaza. А в статті розповімо, з якою регулярністю потрібно замінювати масляний фільтр.
Які завдання виконує моторне мастило
Робоча рідина заливається у двигун і циркулює замкнутим внутрішнім контуром, утворюючи на поверхнях тонку та стійку до стирання плівку. Мастило виконує такі функції:
- Знижує інтенсивність тертя металевих деталей, зменшує інтенсивність їхнього зносу.
- Відводить з області контакту компонентів металеву стружку, бруд та інші абразивні елементи.
- Знижує температуру поверхонь, підтримує нормальні умови роботи агрегату.
- Перешкоджає окислювальним процесам, знижує ризик утворення вогнищ корозії.
Щоб мастило виконувало всі ці завдання, воно має бути чистим і не містити сторонніх домішок. За очищення рідини відповідає спеціальний фільтр. Він затримує забруднення, через що з часом його пропускна здатність зменшується. Щоб це не порушило нормальну циркуляцію мастила, фільтрувальний елемент необхідно регулярно замінювати.
Коли потрібно міняти масляний фільтр автомобіля
Пристрій підлягає заміні під час кожного оновлення мастила. Для автомобілів із бензиновими моторами орієнтовною частотою вважається проходження кожних 10 000 кілометрів. Для машин із дизельними двигунами заміну можна проводити рідше, через кожні 15 000 кілометрів шляху.
На частоту сервісу впливають також умови експлуатації транспортного засобу. Якщо машина використовується в умовах підвищених навантажень, за складних погодних умов, то потреба встановлення нового фільтрувального елемента може виникнути раніше, ніж це зазначено в регламенті обслуговування.
Про вироблення ресурсу фільтра свідчать такі ознаки:
- перевищення допустимої робочої температури двигуна;
- збої в роботі мотора;
- ривки під час динамічного набору швидкості та руху вгору;
- труднощі із запуском агрегата, особливо в холодну пору року, захлинання на холостому ходу.
У разі появи цих симптомів слід перевірити стан очищувального пристрою. Для цього його демонтують, оглядають. Якщо виріб потемнів від великої кількості затриманих домішок і забруднень, його слід замінити.
Під час купівлі нового фільтра для оливи слід враховувати рекомендації виробника транспортного засобу. Що якіснішим буде пристрій, то ефективніше очищення він забезпечить і стабільнішою буде робота автомобільного мотора.