Вижняни

На території Глинянського тракту – на південь від Глинян розкинулось колишнє містечко Вижняни. Вперше поселення тут згадано 1397 році а в його околицях знайдено давньоруське городище ХІ-ХІІ ст. Вижняни розташовані за 21 км від м.Перемишляни на південному-заході, 9 км на північний схід – Глиняни і найближча підстанція (10км) – Задвіря. Через територію Вижнян протікає струмок Тимковицький, що впадає в річку Полтву. Вдале розташування, на перехресті торгових шляхів, зумовлено проведенням тут торгів.

В давнину у Вижнянах був великий став, а в ньому водилося багато риби. Вдале розташування міста і ставок з рибами зумовило влаштовувати рибні ярмарки на які з’їжджалися торговці з навколишніх сіл і містечок. Ярмарки приносили Вижнянам чималі чималі прибутки. Року 1720 Вижнянам було надано Магдебурзьке право. Місто отримало дозвіл проводити 4 ярмарки щорічно.

У колишньому містечку, а нині в селі Вижнянах зберігся мурований костел Св. Миколая ще від ХV ст, один із найдавніших у Галичині. Дивовижної краси споруда, де готика межує з модерном на бароко.

Внутрішні стіни костелу покриті розмаїттям фресок, що перетворив інтер’єр костелу на Біблію в картинках, храм-фрески.
За матеріалами сайту: Чисті джерела Бугу

Залишити відповідь

Next Post

Велика Вільшаниця

Село Велика Вільшаниця розташоване на перехресті трьох географічних районів: Малого Полісся, Пасмового Побужжя і Подільської височини. Розкинулося в долині річки Гологірки за 56 км на схід від обласного центру (м. Львів), та 17 км на південний захід від районного центру (м. Золочів). Через територію села проходить автомагістраль Львів-Кіровоград-Знам’янка, а за […]
Золочів.нет