Виявили чергове місце масових страт

zertvuНа Волині перепоховали і відспівали 367 невинно вбитих душ. Серед розстріляних були маленькі діти.

Свою страшну таємницю древній замок Казимира у Володимирі -Волинському зберігав більше шістдесяти років.

– У 80 – х роках минулого століття археологи намагалися проводити тут розкопки, але всякий раз їх зупиняли люди з КДБ , – розповідає директор державного підприємства “Волинські старожитності ” Олексій Златогорський . – Ми стали досліджувати замок в 2009 році і незабаром виявили останки шести осіб. Відомо, що з 1939 року, коли Червона армія вторглася на територію Польщі, у Володимирі -Волинському поруч із замком була в’язниця НКВС. Ми продовжили розкопки, і до сьогоднішнього дня знайдені останки 367 осіб. Всі вони були розстріляні …

Найжахливіше, що в купі людських кісток було близько ста дитячих скелетів, кілька зовсім крихітних . За версією Олексія Златогорський , біля стін замку Казимира знайшли смерть поляки, яких збиралися вислати до Сибіру, але з якоїсь причини змінили рішення.

– Але ми не виключаємо , що серед жертв масових розстрілів були й українці, – каже археолог . – За нашими даними, людей вбивали в 1940-1941 роках. Тобто до початку Великої Вітчизняної . У наступному році ми сподіваємося продовжити розкопки. Про фінансування будемо домовлятися з польськими колегами. Обіцяв допомогти голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук. Ми зробили кілька пробних шурфів і припускаємо , що всього на території біля замку могли бути вбиті близько 1000 чоловік.
За версією директора Володимиро – Волинського історичного музею Володимира Стемковського , в масових похованнях – останки офіцерів армії польського генерала Мечислава Сморавінского .

– У вересні 1939 року армія , затиснута між німецькими і радянськими військами , обороняла Володимир , але 18 вересня від головнокомандувача польською армією надійшов наказ не чинити опору Червоній армії. Коли російські вступили в місто , поляки попрямували до Румунії , але колона відразу ж була зупинена , всіх оголосили військовополоненими , – розповідає історик . – Відомо , що Сморавінского і офіцерів вищої ланки відвезли і розстріляли в Катині , решта офіцерів його армії безслідно зникли. Є всі підстави вважати , що в різний час всі вони знайшли смерть під стінами Володимир-Волинської в’язниці. Одних розстріляли відразу, інших – після того , як використовували на будівництві оборонної лінії Молотова , яка проходила по Бугу . “Волинські старожитності ” зараз проводять другий етап розкопок , перші тіла ми виявили ще в 1997-1998 роках. Під Володимиро – Волинською в’язницею можуть бути поховані і три , і навіть п’ять тисяч осіб. Ніхто не може зараз назвати точну кількість страчених.

Історики припускають , що людей живими скидали в неглибокі ями і там вбивали , потім присипали землею. Під час розкопок були знайдені польські монети, жіночі прикраси, офіцерські жетони , що підтверджує версію Стемковського .

У четвер останки жертв розстрілів поклали в маленькі труни і перепоховали на Федорівському кладовищі у Володимирі -Волинському. Заупокійну відслужили священики різних конфесій. На місці братської могили зведуть пам’ятник- постамент ” Людині – жертві тоталітарного режиму”.

Джерело: kp.ua


Залишити відповідь

Next Post

Дівчинка з Вінниччини стала кращим кінематографом світу

11-річна українка стала найкращим кінематографістом світу. Юна режисерка Дарина Котелянець із села Петрик на Вінниччині здобула перемогу на міжнародному дитячому кінофестивалі анімаційного мультфільму в Дрездені. Її короткометражний пластиліновий мультфільм «Оля-ля» був визнаний найкращою роботою, а саму дівчинку – найкращим кінематографістом світу. Дарина створила мультфільм про свою корову Зірку, яка їсть […]