Золочівська ОДПІ: Ви запитували – ми відповідаємо

podatkovaНа запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала начальник Золочівської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області Первухіна Ольга Петрівна. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

В який термін податкова інспекція приймає податкове повідомлення-рішення за результатами проведеної документальної перевірки, якщо платником надано заперечення до акта перевірки?

Згідно з п.86.8 ст.86 Податкового кодексу податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки.
У разі незгоди платника податків з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта (довідки).
За наявності заперечень платника до акта перевірки податкове повідомлення-рішення приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень протягом трьох робочих днів , наступних за днем розгляду заперечень і надання письмової відповіді платнику податків.

Чи можна з 18 жовтня 2013 року продовжувати вести книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки за старими формами ?

Відповідно до наказу Міндоходів України від 28.08.13р. № 417 з 18 жовтня цього року набрали чинності нормативні документи, які регламентують діяльність платників, які використовують реєстратори розрахункових операцій . А саме:
– Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги).
– Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, які застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
– Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій.
– Порядок опломбування реєстраторів розрахункових операцій.

Суб’єкти господарювання, які зареєстрували книги обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки до 18 жовтня 2013 року відповідно до наказу ДПА України від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» продовжують ведення таких книг.

Яка передбачена форма заяви підтвердження, що чоловік не користується правом на підвищений граничний розмір доходу кратно кількості дітей , що дає право на податкову соціальну пільгу?

Відповідно до п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
При цьому, платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.
Якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги, передбаченої пп. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, то згідно із пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ граничний розмір доходу одному з батьків визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ПКУ, та відповідної кількості дітей.
Враховуючи вищенаведене, відомості про те, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей відображаються у заяві, яка надається платником податку роботодавцю на застосування податкової соціальної пільги. При цьому, окремої форми заяви або довідки нормами ПКУ та іншими нормативно-правовими актами не передбачено.

Чи може підприємець, який застосовує загальну систему оподаткування, самостійно визначати суму доходу, на яку буде нараховуватись єдиний соціальний внесок?

Єдиний соціальний внесок для фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) встановлюється у розмірі 34,7 відс. суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб та суми доходу, що розподіляється між членами сім’ї фізичної особи – підприємця, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (п. 2 частини 1 ст. 7 та частини 11 ст.8 Закону № 2464). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Розмір мінімального єдиного внеску визначається розрахунково як добуток розміру мінімальної заробітної плати і розміру єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, встановлених законом на місяць, за який нараховується дохід.
Тобто, законодавством не передбачено самостійного визначення суми доходу, на яку буде нараховуватись єдиний соціальний внесок.

Який порядок нарахування податку на нерухоме майно фізичній особі, яка має у приватній власності два житлових будинки загальною площею до 250 кв. метрів ?

Відповідно до п.п. 265.3.1 п. 265.3 ст. 265 Податкового кодексу України базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є житлова площа об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток.
Пунктом 265.4 статті 265 Кодексу передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно . Пільга застосовується для власників:
– квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;
– будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;
– квартир та будинків – 370 м. кв.
Таке зменшення надається один раз на рік.
Таким чином, податок на нерухоме майно за житлові будинки загальною площею до 250 кв.м. не сплачується.
Також нагадуємо, що з метою визначення об‘єктів нерухомості, у тому числі пільгових, бази оподаткування та суми податку, власникам нерухомості до кінця цього року потрібно здійснити звірку даних щодо об‘єктів нерухомості з даними реєстру платників податків. Для цього вони можуть звернутись в центр обслуговування платників податкової інспекції за місцем своєї реєстрації (прописки).

Інформаційно-комунікаційний сектор


Залишити відповідь

Next Post

Тисячі людей утворили живий ланцюг, аби з'єднати Україну з ЄС

Українці у Київській, Львівській, Рівненській та Житомирській областях вийшли на вулиці, аби утворити живий ланцюг, який, тягненться з Києва до Польщі. Тисячі людей вийшли на вулиці у Львові. Окрім студентів, було чимало старших людей, а також молодих сімей з маленькими дітьми. Люди тримали українську символіку. Натовп скандував: “Україна йде в […]