ВВС Україна вибиратиме найкращу дорослу та дитячу книгу

Розпочався відбір книжок на номінації Книга року ВВС-2012 та Дитяча Книга року ВВС-2012. Особливістю цьогорічного конкурсу стане обрання найкращої дитячої книжки, оскільки завжди не розділяти дитячу і дорослу літературу. Визначення п’ятірки найкращих дитячих книжок, дає можливість більше засяяти літературі для дітей в Україні. Однак вимоги до обох номінацій будуть незмінними – це якісний текст, зрозумілий читачам, який має художню цінність і приносить задоволення.
У склад цьогорічного журі входитиме головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята, професор Києво-Могилянської академії Віра Агєєва, телеведуча та народний депутат Ольга Герасим’юк, письменниця Світлана Пиркало, директор видавництва «Смолоскип» Ростислав Семків, журналіст інтернет-видання «Українська правда» Павло Солодько.
Ольга Герасим’юк, один із експертів української літератури розповідає: «Для мене новий рік починається у вересні, коли стартує конкурс. Це свято, коли приносяться торби книг, написані нашими українськими авторами, які я завжди маю із собою та читаю. Мені подобається, що я очолюю дилетантську армію читачів, хоч обрати найкращу книжку дуже важко».
Серед минулорічних переможців книжка «Бора» Галини Вдовиченко, яка діляться думками про конкурс: «Письменники вважають конкурс Книга року ВВС як, справді, об’єктивний конкурс, в якому не має закулісних речей. Це показує й сам результат. Коли ВВС Україна оголошує список найкращих книжок, я одразу маю до них підвищену увагу і розумію, чому саме ці книжки здобули перемогу».
Кожне видавництво саме обирає три художні найкращі україномовні книжки, надруковані протягом останніх 12 місяців. Твори на участь у конкурсі приймаються до 1 жовтня 2012 року. Автор-переможець у кожній номінації отримає нагороду у розмірі 1000 фунтів.
Ярослав Ткач, Мар’яна Сич
Фото: Meлissa Жаботинська

Читайте також:

Названо найкращі книжки Форуму видавців

Брати Капранови із зеленим «Запорожцем» знову у Львові

«Бронебійна» публіцистика» від газети «День»

Залишити відповідь

Next Post

Повна торба книжок від Любка Дереша

Гуляючи по книжковому ярмарку між стендами представлених видавництв, наштовхуюсь на одного із сучасних український письменників – Любка Дереша. На 19 Форум видавців Любко привіз свою книжку «Голова Якова», над якою працював 5 років і видав у лютому 2012 року. Це історія про геніального композитора Якова, нашого сучасника, киянина, котрому темні […]