У Фастові стався вибух

Державна служба України з надзвичайних ситуацій України повідомляє, що у Фастові, Київської області стався вибух. Є інформація щодо руйнування 3-х поверхів житлового будинку.

“14 грудня о 09:20 у м. Фастів по вул. Садова, 10 попередньо в квартирі на четвертому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку (70 квартир, зареєстровано 166 мешканців) стався вибух без послідуючого горіння.

Внаслідок вибуху загинуло 2 та постраждала 1 особа. Вибухом зруйновано кутову частину будинку в межах 4 та 5 під’їздів з п’ятого по третій поверхи.

З під’їзду будинку було проведено евакуацію 10 осіб.
Підготовлено 100 місць (у двох лікарнях та ліцеї) для тимчасового проживання у разі необхідності відселених мешканців будинку.
Поблизу будинку розгорнуто пункт обігріву для харчування та надання психологічної допомоги постраждалим. З метою попередження мародерства представниками Нацполіції організовано цілодобове чергування.

Проведено підключення до електро- та водопостачання з 1 по 3 під’їзди будинку та частково 4 під’їзд. На 15 грудня заплановано проведення робіт з підключення будинку до газопостачання (окрім аварійного під’їзду).

О 00:26 15 грудня пошуково-рятувальні роботи та розбирання зруйнованих будівельних конструкцій закінчено. До проведення пошуково-рятувальних робіт всього залучалося 204 чол. та 42 од. техніки, у тому числі від ДСНС 100 чол. та 23 од. техніки.

На базі Фастівського міськвійськомату розгорнуто і організовано цілодобову роботу Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.” – йдеться у повідомленні ДСНС.

Також, у “Київоблгаз” повідомляють наступне:

“Причини вибуху в п’ятиповерховому будинку у Фастові з’ясує комісія.

14 грудня 2018 року близько 9:15 ранку у м. Фастові Київської області за адресою вулиця Садова 10 стався вибух п’ятиповерхового будинку. За попередніми даними одна людина постраждала та перебуває в лікарні, дві людини розшукують. Для встановлення причини вибуху створена комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, до якої увійшов представник ПАТ «Київоблгаз».

За 10 хвилин після вибуху співробітники аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Київоблгаз» прибули на місце подій. Постачання газу на будинок відразу було обмежено. Під час огляду, в межах доступу до зовнішнього газового обладнання – пошкоджень не виявлено. Співробітники ПАТ «Київоблгаз» оглянули газові колодці та під’їзди сусідніх житлових будинків – витоки та вибухи газу відсутні.

При огляді житлової будівлі було виявлено частину зруйнованої п’ятиповерхівки, з значними пошкодженнями третього, четвертого і п’ятого поверхів, де розміщені спальні приміщення (газове обладнання відсутнє).

На місці подій працюють представники ДСНС, поліції та місцеві органи влади, які з’ясовують причину вибуху. Працівниками державної служби із надзвичайних ситуацій проводяться роботи по розбору завалів та пошуку людей.”