Вшанували пам’ять замучених у стінах Золочівського замку (відео)

hor6 липня 2014 року у Золочівському замку  вшанували пам’ять замучених у червні 1941 року.
У капличці біля замку, що є пам’ятником жертвам НКВС, відбулося Поминальне богослужіння. Після цього відбулися виступи хорових колективів Золочівщини.
“Наші краяни сходилися під замкові мури ще у 80-х роках, щоб засвідчити свою українську громадянську позицію. Тут народжувався наш рух. У 95 році з ініціативи світлої пам’яті Героя України Бориса Григоровича Возницького було збудовано цю капличку. У 2011 році стало традицією відправляти поминальну молитву за невинно убієнних у Золочівському замку у липні-червні 1941 року. Ця капличка збудована саме на місці великої трагедії, великої ями куди скидали змасакровані тіла закатованих. Так народилася недоспівана пісня цвіту української нації. На географічній карті України, наш маленький Золочів –  це невеличкий кружечок, а на історичній карті України – це кривава рана. Така то вже доля нашого народу. Іноді хочеться сказати: люди, за що ви так терпіли? І відповідь є у кожного – за прагнення волі!”- звернулася до присутніх Марія Квас.

Прикрим є те, що вшанувати пам’ять невинно убієнних прийшло мало людей.

“Байдужість привела до того, що ми сьогодні маємо. Ми маємо сьогодні в нашій хаті (словами Митрополита Андрея Шептицького, який завжди називав Україну- “наша хата”), ми маємо ту буду, яка є. Тому що це є вина всіх нас. Байдужість, яка привела, до того, що світ споглядав, як то воно закінчиться…”- сказав декан УГКЦ о. Михайло Сукмановський.
Детальніше дивіться у відео:Відео з нашого архіву (2013 рік):


Залишити відповідь

Next Post

Набирає популярності пісня Ореста Лютого "Путін От*бісь" (відео)

Артист заспівав пісню на честь звільнення Слов’янська та Краматорська від проросійських терористів. В інтернеті набирає популярності відео пісні українського актора та співака Ореста Лютого (Антіна Мухарського) про російського президента Володимира Путіна. Пише ТСН. Як йдеться в описі до пісні, викладеній на відеохостингу Youtube, нова пісня “Путін От*бісь” присвячена визволенню Слов’янська […]