Всесвітній день шоколаду

Всесвітній день шоколаду – свято відзначається щорічно 11 липня.

Батьківщиною всесвітнього дня шоколаду вважається Франція. Саме французи в 1995 році поклали початок цього свята. Це молоде свято досить швидко здобуло популярність і крім Франції широко відзначається в Німеччині, Італії, Швейцарії та інших країнах як всередині Європейського союзу і за його межами.

Слово «шоколад» походить від «чоколатль», назви напою з какао-бобів. Мовою ацтеків «чоколлі» означає «гіркота», а «атль» означає воду, що використовується для приготування шоколадного напою.
Сучасний чоколатль включає в себе: какао-порошок, молоко, цукор, корицю, гострий перець, і іноді ваніль.

Взагалі існує 3 основних різновиди шоколаду: бельгійський, чорний, гіркий. В кожного – свої смакові якості і склад. До складу чорного шоколаду, наприклад, входять: какао-маса, цукор, какао-масло. Бельгійський шоколад складається з какао маси, цукру, і різних добавок – ванілі і ароматизаторів. А ось до складу гіркого шоколаду входять високоякісна какао-маса, цукор.

Про те, що шоколад не лише смачний, але й корисний, знали давно. Колись він входив до складу пайку військовослужбовців. В наш час люди, купуючи плитку шоколаду, підсвідомо використовують його не лише як ласощі, а й як спосіб заспокоїти нерви. До речі, медики стверджують, що шоколад «заспокоює» чоловіків набагато більше, ніж жінок.

Залишити відповідь