Вплив страхового стажу та величини заробітної плати на розмір пенсії

Підвищення мінімальної заробітної плати у 2017 році.
Вплив страхового стажу та величини заробітної плати на розмір пенсії.

На сьогоднішній день пенсійним законодавством України чітко визначено умови при виході на пенсію. Першочерговою умовою – є набуття необхідного страхового стажу. На сьогодні мінімальний страховий стаж для призначення пенсії повинен становити не менше 15 років.
Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного соціального внеску, яка визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановленого законом на місяць, за який нараховується заробітна плата та підлягає сплаті щомісяця.
Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня
2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн.
Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного місяця з
січня 2017 року сплачена сума ЄСВ повинна бути не менше ніж 704 грн. Якщо ж сума сплаченого єдиного соціального внеску менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно нарахованій заробітній платі.
Роботодавець у визначені терміни щомісячно відповідно до нарахованої заробітної плати кожного працівника повинен проводити нарахування та сплачувати єдиний соціальний внесок. Період несплати єдиного соціального внеску до уваги не береться при підрахунку страхового стажу працівнику, якому призначатиметься пенсія. В такому випадку працівник втрачає страховий стаж, що може вплинути на розмір майбутньої пенсії та розмір інших соціальних виплат.
Якщо працівник отримує заробітну плату в «конверті» і роботодавець відповідно не сплачує із його зарплати єдиний соціальний внесок, цей період не буде зарахований до страхового стажу найманого працівника що буде мати вплив на розмір будь яких соціальних виплат.

Фінансово-економічний відділ

Залишити відповідь