Воякам УПА та ОУН офіційно надано статус учасників бойових дій

Символічно, що сьогодні у День Збройних Сил України парламент ухвалив історичне рішення, – законопроектом №8519 посилено соціальний захист учасників боротьби за незалежність України у ХХ сторіччі. Про це у Фейсбук повідомив Народний депутат України Тарас Батенко.

“До сьогодні вони не мали статусу ветеранів та відповідної державної підтримки. Поряд з цим військовослужбовці Радянської армії та навіть Комітету державної безпеки такі гарантії мали. Станом на кінець серпня 2018 року в Україні залишились понад 1200 громадян України, котрі колись були членами УПА і ОУН. Порядок надання статусу учасника бойових дій встановлюватиме Кабінет міністрів України.” – йдеться у повідомленні Тараса Батенка.

Також, помічник нардепа Тараса Батенка, Тарас Подвірний “Золочів. нет” повідомив, що в квітні 2015 року Верховна рада ухвалила закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті». Згідно з ним, борцями за незалежність визнали особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов’язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ сторіччі та членам їх сімей.

Згідно із законом, статус учасника бойових дій надається особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті. Зокрема, у складі Української повстанської армії, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії (УНРА), озброєних підрозділів Організації українських націоналістів. Вони, відповідно до закону «Про правовий статус і пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», визнані борцями за незалежність України. При цьому порядок надання статусу учасника бойових дій цим особам встановлюватиме Кабінет міністрів.

Залишити відповідь