Води Золочівщини

Вода   – величезний дар природи, основа життя. Цю істину знає кожен.

Золочівський край багатий на цей природний ресурс.

Усі води поділяються ,на поверхневі та підземні. Поверхневі води

це води рік, озер,водосховищ. їх загальна площа на Золочівщині — 1867 га. Загальна довжина постійних водотоків — 540 км, з них: довжина рік — 157,8 км, струмків — 382,2 км.

Головний Європейський вододіл поділяють ріки Золочівського району на басейни двох морів — Чорного і Балтійського. Переважають невеликі ріки.

До Балтійського моря несе свої води ріка Західний Буг з притокою Волочівкою. До басейну Чорного моря належать притоки Дністра.

Ріки краю — рівнинні. Рівень води змінюється за сезонами року. Бувають невеликі повені, паводки (раптове несезонне підняття води в річці).

Льодовий режим нестійкий. Протягом зими ріки можуть то замерза­ти, то скресати. Міління (межень) припадає на липень-серпень.

Чи задумувались ви, де береться вода в річках? Як живляться ріки? Золочівські ріки мають мішане живлення — снігово-дощове та живлен­ня підземними водами.

Більша частина території Золочівського району лежить у басейні Західного Бугу. Площа басейну — 73,5 тис км2.

Ріка Західний Буг — права притока ріки Вісли (басейн Балтійського моря), Західний Буг бере початок з джерел Колтівської улоговини у селі Верхобуж на висоті 230 м над рівнем моря. Жителі села за власні кошти упорядкували джерело.

Загальна довжина ріки — 815 км (в межах України 401 км); на тери­торії Золочівщини — 29,4 км. Площа басейну —- 73,5 тис.км2. Ця рівнинна річка протікає у північній частині краю. Долина ріки частково заболочена. Ширина невелика: 1-10 м. Русло помірно звивисте. Протягом року спостерігаються три підняття рівнів води: весняне (в результаті сніготанен­ня), літнє (червень-липень), зимове (викликане зимовими відлигами). У нижній течії Західний Буг — це велика ріка, повноводна та судноплавна.

Ріка Золочівка — ліва притока Західного Бугу. Загальна довжина — 35 км, в межах району —- 23,2 км. Площа басейну — 232 км2. Золо німка бере початок в околицях села Плугова. Ширина русла — 1-3 м. Протікає з південного сходу на північний захід і впадає у Західний Буг на території Буського району неподалік с.Петричі. Замерзає на Початку грудня, скресає переважно на початку березня. На річці споруджено Золочівське водосховище площею 124 га. Русло зміцнене майже на всьому плині Золочівки.

Next Post

Ушня

Ушня – село на Золочівщині, що мальовниче розкинулось в долині на правому березі річки Західний Буг, за 12 км від Золочева. Село оточують родючі поля, далі на пагорбах зеленіють хвойні та мішані ліси, де ростуть різноманітні породи дерев, хвойні дерева: сосна, смерека, ялина; листяні: бук, граб, дуб, клен, вільха, осика, […]