Внаслідок агресії Росії 158 дітей вже загинуло, понад 3000 – поранено

158 дітей вже загинуло, понад 3000 – поранено. Про це повідомила Омбудсмен Людмила Денісова.

Дослівно у повідомленні Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової:

“Мала честь зустрітися зі Спеціальним Представником Європейського Союзу з прав людини Імоном Гілмором, з яким обговорили додержання прав дітей, забезпечення гендерної рівності, права національних та сексуальних меншин. ❗Відзначила, що тривалий російсько-український воєнний конфлікт порушує основоположне право – на життя. ❗Внаслідок агресії РФ 158 дітей вже загинуло, понад 3000 – поранено. Окупаційні адміністрації ТОТ України позбавляють наших юних співгромадян права на навчання рідною мовою, вільне пересування та здобуття освіти.
❗Також розповіла про виклики, з якими доводиться стикатися у сфері додержання прав дітей в умовах проведення в Україні реформи децентралізації та процесу деінституціалізації інтернатних закладів. Проблемою залишається відсутність у деяких новостворених територіальних громадах Служб у справах дітей, що призводить до порушення прав дітей та несвоєчасне реагування на них з боку посадових осіб органів влади та місцевого самоврядування.
❗Пана Гілмора цікавило питання ратифікації Україною Стамбульської конвенції. Наголосила, що у своїх щорічних доповідях постійно рекомендую українському Парламенту ратифікувати конвенцію. Зрушення в цьому напрямі вже є: разом з Урядом, громадськими організаціями, за підтримки Першої леді підготовлено законопроект про ратифікацію Стамбульської конвенції, і ми в очікуванні внесення його до Верховної Ради.
❗Поділилася досвідом свого Офісу щодо моніторингу додержання прав ромської національної меншини, під час якого виявлено, зокрема, системні порушення права на освіту та медичну допомогу, особливо в період пандемії COVID 19.
❗Розглянули питання додержання прав ЛГБТ-спільноти в Україні. Відзначила, що мною фіксуються випадки порушень їхніх прав на захист від дискримінаційних дій, майнових та немайнових прав через неможливість укладення цивільного партнерства.
ℹПоінформувала, що другий рік поспіль наполягаю на ухваленні Парламентом законопроекту про цивільне партнерство, яке стосується не тільки одностатевих пар, а й різностатевих, які живуть разом і теж не можуть реалізувати свої права.
❗Домовилися з паном Гілмором продовжити діалог та обмін досвідом, висловили взаємне прагнення працювати разом задля забезпечення прав і свобод громадян”.

Next Post

Держкомтелерадіо: 9 листопада відбудеться Радіодиктант національної єдності

Держкомтелерадіо закликає громадськість долучитися до Радіодиктанту національної єдності, який традиційно відбудеться 9 листопада, до Дня української писемності та мови. Радіодиктант транслюватиметься о 10:00 на всіх платформах Суспільного мовлення. Про це “Золочів.нет” повідомили у пресслужбі Кабміну. Флешмоб відбувається вже 21 рік поспіль, а започаткований він був 2000 року командою Українського радіо. […]