Віри, Надії, Любові та їх матері Софії

30 вересня,  християни відзначають день святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої святої Софії.

Ці мучениці жили в II столітті в Римі. Згідно з переказами, благочестива вдова-християнка з Мілана Софія прибула до Риму і зупинилася у багатої дами по імені Фессамнія. Вона назвала своїх дочок іменами трьох християнських чеснот і виховувала їх в любові до Господа.

Дізнавшись про віру в Христа, яку сповідує Софією та її дочками, імператор Адріан (117-138) спробував змусити їх поклонятися богині Артеміді, але вони залишалися непохитними. Імператор велів піддати дочок Софії жорстоким тортурам, але вони дивним чином перенесли їх неушкодженими і загинули тільки, будучи обезголовленими.

У день смерті Вірі було 12 років, Надії – 10, Любові – 9. Імператор віддав понівечені тіла дочок Софії. Вона поклала останки у ковчег і відвезла з почестями на колісниці за місто й поховала на високому місці. Три дні свята Софія, не відходячи, сиділа коло могили дочок і там же померла. Віруючі поховали її тіло святої на тому ж місці.

Крім того, з цим днем пов’язано багато народних прикмет. Казали: якщо полетять журавлі 30 вересня, то на Покрову (14 жовтня) буде сильний мороз, а ні, то зима прийде пізніше. Ще одна прикмета – в цей день зазвичай буває перший серйозний заморозок.

Мощі святих мучениць з 777 року покояться в Ельзасі, в церкві міста Ешо, неподалік від Страсбурга (Франція).

За матеріалами:  chudovo.org

Залишити відповідь

Next Post

На Львівщині розслідують обставини смерті жінки та двох її малолітніх доньок

На Львівщині поліцейські розслідують обставини смерті жінки та двох її малолітніх доньок. Про це інформує Поліція Львівської області. Тіла 36-річної мешканки одного з сіл Старосамбірського району та її доньок віком 5 та 9 років з вогнепальними пораненнями були виявлені на території відпочинкового комплексу. “На місці події працювала слідчі та оперативники […]