Вільний мікрофон: стоїть гостро питання щодо Золочівського сміттєзвалища

Звернення депутатів Єлиховицької сільської ради:
“Наближається весна.  Знову гостро постане питання вивезення сміття. Оскільки, сміттєзвалище є на території Єлиховицької сільської ради нас це питання болить найбільше.
Коли склалася катастрофічна ситуація з вивезенням сміття в Золочеві, здавалося б що сортувальна лінія підприємства «Еко Баланс Золочів» вирішить цю проблему. Насправді виглядає так, що проблема загострилася ще більше і оплачуємо це ми з вами. Ми платимо досить великі кошти за вивезення сміття незалежно від того скільки саме сміття у нас забирають. Сміттєзвалище росте, везуть це сміття невідомо звідки і в яких кількостях – з 32 пунктів Золочівського району, з Бродівського району і, звичайно, зі Львова, хоч у всіх документах зазначено, що сміттєзвалище є лише для Золочева.

Ми неодноразово піднімали цю проблему і ось що нам відповідали:
13 червня 2014 року керівництво «Еко Баланс Золочів» повідомило голову Єлиховицької сільської ради про те, що підприємство не буде і не планує приймати сміття з інших районів.
21 квітня 2017 року Золочівське сміттєзвалище зобов’язали приймати 10 тонн сміття в тиждень. Це приблизно 1 машина в тиждень.
23 червня 2017 року Золочівське сміттєзвалище зобов’язали приймати вже 200 тонн в місяць.
Насправді, скільки саме сміття привозять знає, можливо, тільки керівництво «Еко Баланс Золочів».
Крім того, сміття висипають просто на непристосовану ділянку в напрямку села Зозулі.
Відомо, що за кожну тонну сміття зі Львова підприємство отримує 300 грн.
Сміття везуть, територія сміттєзвалища росте, що видно неозброєним оком. Скоро ми перетворимося на суцільну зону сміття.
Нас переконують, що без згоди громади ніхто не має права привозити сміття. Громада ніколи не давала згоди на прийняття сміття, і це підтверджували рішення не одних зборів.
Але є ще одна проблема, яку ніхто не хоче озвучувати. Всього за 52 метри до сміттєзвалища проходить газопровід високого тиску, охоронна зона якого становить 300 метрів, тобто нічого не можна будувати на цій відстані. Там дозволяються сільськогосподарські роботи лише на глибину 45 сантиметрів. Так виглядає, що сміттєзвалище – це міна сповільненої дії.
21 грудня 2017 року Львівська обласна рада затвердила Стратегію управління відходами у Львівській області до 2030 року. Згідно з програмою Золочівське сміттєзвалище потрапляє під рекультивацію.

20 лютого 2018 року сесія Єлиховицької сільської ради повторно прийняла рішення про заборону вивезення сміття зі Львова і інших населених пунктів, рекультивацію сміттєзвалища і його закриття.
Натомість, у Золочеві ведеться робота, щоб не закривати сміттєзвалища.
Ми розуміємо, що сміття є і буде і треба десь його вивозити, але ми не хочемо жити на смітнику. З 1 січня 2018 року почав діяти закон про сортування сміття. Але ніхто не збирається сортувати це сміття. Дотримання цього закону в рази зменшить кількість сміття і, відповідно, плату за його вивезення.
Наше звернення адресоване до всіх громадян і до депутатів всіх рівнів. Наша земля не має бути місцем для відходів.”

Залишити відповідь

Next Post

До якого віку дитина має право на одержання пенсії в зв’язку з втратою годувальника - військовослужбовця?

Умови призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника військовослужбовця визначені статтею 30 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” (далі – Закон 2262). Діти військовослужбовця мають право на призначення пенсії у разі втрати годувальника до досягнення ними 18-річного віку або старші цього віку, […]