Відомо, як виглядатимуть нові біометричні паспорти

Нові біометричні виглядають як синя книжечка, як і  старі документи.

Єдина відмінність полягає в тому, що на першій сторінці паспорта видно чіп, а друга сторінка зроблена з пластику (полікарбонату). Там надруковано всі дані власника та його фото, а в обкладинку ззаду вшито чіп з біоданими (відбитки пальців і оцифроване фото для визначення овалу обличчя).
Як повідомляють журналісти, які випробували новинку, чіп усередині не промацується – він тонкий, як фольга. Щоб пошкодити його, потрібно тільки порвати обкладинку. Коштувати такий паспорт буде, імовірно, 170 грн. Про це повідомляють «Вести».

«Спочатку хотіли, щоб на чіпі зберігалися не тільки відбитки пальців, але і сканована райдужна оболонка ока. pasprtАле вибрали те, що надійніше, – пояснив заступник гендиректора консорціуму ЄДАПС Олександр Драніков. – Наприклад, в ОАЕ спочатку були дані ока, але пізніше з’ясувалося, що медики придумали, як обдурити комп’ютер і змінити райдужну оболонку. І там стали додавати в документи «пальчики».

Нагадаємо, 7 червня Міністерство закордонних справ України розпочало видавати біометричні закордонні паспорти громадянам України, які проживають за кордоном.

Додамо, що документи з чіпами були однією з умов ЄС для введення безвізового режиму з Україною.

6 грудня набув чинності Закон “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”.

Закон, зокрема, передбачає введення електронних паспортiв – документiв з електронним носiєм бiометричної iнформацiї для виїзду за кордон вiдповiдно до стандартiв Мiжнародної органiзацiї цивiльної авiацiї (ICАО).

Раніше планувалося, що біометричні паспорти будуть видавати з 1 січня 2013 року. Для громадянина України закордонний паспорт коштуватиме 350 гривень, внутрішній – 65 гривень.

Залишити відповідь

Next Post

У Глинянах відбудеться відпуст

13 червня, у празник Вознесіння Господнього,  здійснитиметься паломництво у м. Глиняни, щоб отримати Апостольське благословення. Святкування празника розпочнеться напередодні нічними чуваннями перед чудотворною іконою Розп’яття Христового. Програма святкувань: 12 червня 21:00 – Молебень до Чудотворного образу Розп’яття Христового 21.30 – Розважання 22:00 – Вечірня з Литією 23:00 – Молитви на […]