Відкрито гурток образотворчого мистецтва для дітей з особливими потребами

gurtok34У сильному, здоровому суспільстві завжди під особливою увагою перебувають діти з особливими потребами. І, на жаль, сьогодні спостерігається тенденція до збільшення дітей, які мають потребу в соціальній адаптації, корекційно – реабілітаційній допомозі.
Незважаючи на поточні проблеми, Благодійний фонд для дітей з особливими потребами «Милосердний самарянин» при парафії Бл. М. Чарнецького, успішно розвивається. Тиждень тому, відкрили гурток образотворчого мистецтва для дітей з особливими потребами, керівник якого є – Золочівська художниця Гевко Галина Іванівна.
Хочеться відмітити важливу роль гуртків образотворчого мистецтва у вихованні дітей з особливими потребами. У зв’язку із цим образотворча діяльність виступає, як діяльність у процесі формування, за допомогою якої активізуються рухові навички, сприйняття, мова, гра й ряд інших немаловажних аспектів. Діти з особливими потребами виявляють цікавість до образотворчої діяльності й при правильній організації занять вона стає улюбленим видом діяльності. Образотворча діяльність відкриває перед дітьми дуже багато цікавого, гарного. Ця діяльність найбільш доступна для них. Дитина одержує можливість виразити в малюнку щось важливе для нього. У процесі занять формуються особистісні якості дитини – посидючість, цілеспрямованість особистості, бажання якнайкраще виконати свою роботу. Так, образотворча діяльність відіграє важливу роль у розвитку дітей, особливо тому що сприяє естетичному, моральному вихованню, розширенню кругозору дитини.
Головна мета створення таких гуртків – соціалізація дітей з особливими потребами та допомога батькам. Гуртки дають можливість спілкуватися з однолітками, швидше пізнавати навколишній світ, розкривати приховані таланти до різних видів мистецтва, адже таким дітям на багато важче адаптуватися у житті. Найбільш важливою, з погляду навчання малюванню, є, природно, кисть руки, а точніше – пальці, що здійснюють дрібну моторику.


Керівник гуртка Гевко Г.І. займається з дітьми, стежать за їх розвитком та досягненнями. З метою допомогти адаптуватися до сучасних умов життя, розвивати творчі здібності цих дітей, допомогти сформувати адекватну самооцінку . Тому у центрі панує атмосфера любові та довіри. Заняття проходять раз на тиждень, а у майбутньому планується збільшення їх кількості.
Велике значення в роботі з дітьми з особливими потребами має допомога батьків. Саме вони стають першими глядачами і цінителями творчості гуртківців і це заохочує дітей до участі в роботі. Кожна дитина по-своєму унікальна і потреби кожної дитини специфічні. Вони стано¬влять незмірну цінність для своїх батьків і родичів, а всі діти разом – неоціненний скарб суспільства, запоруку його майбутньої долі.
«Художні твори таких дітей – це високе мистецтво. Ці люди можуть стати самодостатніми й конкурентоспроможними художниками, творче надбання яких буде мати реальну матеріальну цінність», проаналізував президент фонду о. Михайло Сукмановський.
Підводячи підсумок, хочемо звернутися до усіх, хто має відношення до світу дітей з особливими потребами словами К.Д. Ушинського «У дитини багато потреб, але найважливішими є дві: потреба в любові й почутті захищеності».

P.S: Наступний крок, реабілітаційні танці!

О.Сукмановська


Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві відкрилася нова Аптека

У Золочеві відкрилася нова Аптека, яка знаходиться на вулиці Василя Кука, 4 (біля дитячої лікарні). Завітавши сюди, ви дістанете задоволення від спілкування з високопрофесійними фахівцями й придбаєте лікарські засоби гарантовано високої якості! Асортимент ліків в аптеці доволі великий. Тут можна придбати медпрепарати як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Також можлива […]