Відкрилася виставка про історію львівського футболу, присвячена пам’яті Бориса Возницького

12 червня у львівському Музеї мистецтва давньої української книги відкрилася виставка “Історія львівського футболу”, присвячена пам’яті Героя України Бориса Возницького.

Організація виставки виявилася можливою за активної співпраці кількох зацікавлених установ, серед яких: Львівська національна галерея мистецтв – Музей мистецтва давньої української книги; управління з питань фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації; відділення НОК України у Львівській області, федерація футболу Львівщини.

На виставці представлені друковані видання ХХ-ХХІ ст., фотографії, афіші, вимпели, унікальні значки з колекції проф. Степана Гайдучка, матеріали, які передали для Музею футбольний клуб «Карпати», відділення НОК України у Львівській області, окремі колекціонери. Є тут і цікавий мистецький твір – керамічний футбольний м’яч, збережений свого часу в Галереї мистецтв Борисом Возницьким.

На урочистій церемонії відкриття виставки, окрім керівництва Львівської Національної галереї мистецтв, у структурі якої знаходиться Музей книги, були присутні заступник начальника управління з питань фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Христина Опьола, знані дослідники львівського футболу Іван Яремко, Олександр Паук та представники ЗМІ області. Побували на відкритті й іноземні футбольні уболівальники.

Відкриття експозиції в Музеї книги вкотре актуалізувало потребу відкриття у місті Лева окремого музею історії львівського (галицького) спорту.

Виставка «З історії львівського футболу» працюватиме в Музеї мистецтва давньої української книги (м. Львів, вул. Коперника, 15-а) у вівторок-суботу з 11 до 17 години, в неділю з 12 до 17 години. Вартість квитка для дітей та студентів – 2 гривні. 

Читайте також:

Під загрозою вся спадщина Возницького…

Полотна Альтамонте, з культурних цінностей збережених Возницьким, розмістять у Золочівському замку

Залишити відповідь

Next Post

Визначено 12 претендентів на отримання премії імені Героя України Степана Бандери

13 червня у Львівській обласній раді під головуванням Олега Панькевича відбулося засідання журі з присудження Обласної премії імені Героя України Степана Бандери. Відповідно до Положення про Обласну премію імені Героя України Степана Бандери, затвердженого рішенням Львівської обласної ради № 423 від 16 березня 2012 року, журі ознайомилося з творчими доробками […]