Відбувся круглий стіл освітян на тему: „Якість шкільних підручників”

21 вересня у Львівській обласній раді за ініціативи постійної комісії з питань освіти і науки відбувся круглий стіл на тему: “Якість шкільних підручників”. Учасників круглого столу привітав перший заступник голови Львівської обласної ради Петро Колодій.

В обговоренні теми щодо якісного змісту підручників взяли участь перший директор Українського центру оцінювання якості освіти, екс-директор Львівської ЗОШ № 28 Лілія Гриневич; заступник голови постійної комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Ірина Фаріон. Свою думку з приводу болючого питання для кожної родини, де є школярі, висловили також заступник начальника головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Богдана Біляк, директори загальноосвітніх навчальних закладів Львівщини, представники Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, а також фахівці з питання напрацювання змісту шкільних підручників: заслужені вчителі України, кандидати педагогічних наук, вчителі-методисти – автори підручників.
Мета круглого столу – напрацювання переліку пропозицій до комітету з питань науки і освіти майбутньої Верховної Ради України щодо покращення якісного змісту та варіативності наявних шкільних підручників, а саме: яким чином вийти із ситуації, що склалась на Львівщині і в Україні загалом із поганим забезпеченням підручниками та їх змістовним наповненням.
Як підсумував результати круглого столу голова постійної комісії з питань освіти та науки Львівської обласної ради Юрій Підлісний, під час круглого столу учасники дійшли до такого загального консенсусу: найперше освітяни повинні відмовитися від централізованої моделі формування підручників, яка передбачає гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. По-друге, саме вчительські колективи повинні брати безпосередню участь у розробці навчальних програм під задані міністерством стандарти.
Ще одним важливим напрацюванням круглого столу є узгоджена пропозиція щодо необхідності реформи, у результаті якої кошти на придбання підручників скеровувалися б одразу у школи і кожен навчальний заклад мав змогу сам визначати, який тип підручників і у якій кількості закуповувати для своїх учнів.

Залишити відповідь

Next Post

Правоохоронці затримали лікаря на хабарі

Співробітники УДСБЕЗ ГУМВС України у Львівській області під час отримання   хабара затримали лікаря  однієї із центральних районних лікарень Львівської області. Про це повідомляє ВЗГ ГУМВС України у Львівській області. Лікар вимагав у інваліда 2-ї групи 4 тисячі гривень хабара за формування медичної документації. Медика затримали «на гарячому». Прокуратурою району порушено […]