Відбулася історична реконструкція останнього бою Бродівського оточення (відео)

Пам’ятаймо всіх, хто воював в ім’я високої мети — здобути волю для України. Вони діяли відповідно до обставин, які складались в ті важкі часи.  Наш народ був готовий на все тільки б  не допустити повернення  більшовицького  жаху. Адже в період з 1939 по 1941 роки 300 тисяч українців були депортовані в Сибір, тисячі були замордовані в тюрмах. Нашому народу в черговий раз довелось з-поміж двох лих обирати менше.

З нагоди 68-ї річниці боїв дивізії “Галичина” , 22 липня 2012 року,  вшанували пам’ять українських вояків, полеглих у липні 1944 року в боях у «Бродівському котлі».

Між селами Червоне та Ясенівці, на військовому  кладовищі відбулося Поминальне богослужіння та перепоховання віднайдених товариством «Пам’ять» останків вояків «Галичини».

У заході взяли участь депутат Львівської обласної ради Тарас Батенко, голова Золочівського станичного братства ОУН-УПА ім. Шугая Ярослав Безпалько,  представники місцевої влади, священники та інші мешканці і гості Золочівщини. Були  присутні ветерани дивізії, це мужні люди, які у наш час вже досить літнього віку і яких з кожним роком стає все менше…

Brodivsky kotel2Після цього усі присутні мали змогу спостерігати театралізоване військово-історичне дійство «Бродівський котел»  –  реконструкцію  останнього бою Бродівського оточення, який відбувся 22 липня 1944 року між селами Червоне (Лядське) та Ясенівці.

Незважаючи на дощ та похмурий день, панував дух патріотизму і мабуть кожен зміг поринути в ті жахливі часи, коли наші земляки  проливали кров за рідну землю!

Слава Україні!

Героям Слава!

Залишити відповідь

Next Post

Десята річниця Скнилівської трагедії

 10 років тому сталася страшна трагедія – авіакатастрофа на Скнилівському летовищі. 27 липня 2012 року, у Львові, молитвою вшановують пам’ять загиблих у цій трагедії. Про це  Золочів.нет повідомили у Львівській міські раді. Львівська міська рада виплатить грошову допомогу до 10-ї річниці вшанування пам’яті жертв Скнилівської трагедії. Загальна сума допомог – […]