Відбулася «Гаряча лінія» – із начальником відділу погашення податкового боргу Золочівської МДПІ

12 вересня 2012 року відбулася «Гаряча лінія» – із начальником відділу погашення податкового боргу Золочівської МДПІ.

– Чи передбачено Податковим кодексом України уступку податкового боргу?

– Відповідно до п.87.7 ст.87 Податкового кодексу України забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу платника податків третім особам. Це  не поширюється на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення грошових зобов’язань платника податків є інші особи, якщо таке право передбачено Податковим кодексом.

– Яка відповідальність передбачена чинним законодавством за відчуження майна, яке перебуває в податковій заставі, без згоди органу державної податкової служби?

– Відчуження платником податків майна, яке перебуває у податковій заставі, без попередньої згоди органу державної податкової служби, якщо отримання такої згоди є обов’язковим згідно з Податковим кодексом України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі вартості відчуженого майна.

– На яке майно поширюється право податкової застави?

– Відповідно до п.89.2 ст.89 Податкового кодексу України право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, а також на інше майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому. Враховуючи зазначену норму Податкового кодексу України, здійснюється опис майна, на яке розповсюджується право податкової застави, на суму, що відповідає сумі податкового боргу платника податків.

– Які є строки давності?

– Контролюючий орган, зокрема, орган державної податкової служби, крім випадків, визначених пунктом 102.2 статті 102 Податкового кодексу України, має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов’язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

– Який строк направлення податкової вимоги?

– Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені законодавством строки, орган ДПС надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Загальні засади надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення передбачено ст.58 Податкового кодексу України. Водночас п.59.3 ст.59 Податкового кодексу України передбачено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання.

Залишити відповідь

Next Post

«Цукерочка» до кави у кав’ярнях Львова та Києва

Львів – це не тільки дощове місто, але й місто кави. У будь-яку пору року львівські кав’ярні завжди переповнені людьми. Для людей кава стала не тільки напоєм, який вранці бадьорить, але й стилем життя. Часто потрапляємо в кав’ярню не заплановано, не беручи туди книгу чи журнал. Заходимо, чекаємо, не вистачає […]