Відбудеться перепоховання останків 72 вояків часів Першої Світової війни

Під час польових пошукових досліджень місць боїв часів Першої Світової війни на Львівщині у 2018-2019 роках, членами ГО «Пам’ять» та ВГО «Закінчим війну» було ексгумовано і зібрано уже розграбованими сучасними могильними мародерами останки 72 військовослужбовців австро-угорського, російського і німецького війська. Відомі імена і прізвища лише двох загиблих (чех і угорець).

Загиблі військовослужбовці з різних ворогуючих сторін були захоронені в одиночних і спільних погребних санітарних ямах. Через перекопування могильними мародерами військових захоронень (наприклад в смт. Івано-Франкове) неможливо визначити, котрий із десятка останків належить вояку австрійцю, угорцю, українцю чи росіянину. Лише за віднайденим супровідним матеріалом можна сказати, що у спільному захороненні були вояки австро-угорського і російського війська. Відповідно перепоховані вони будуть в одній братній могилі.

11 листопада цього року Україна і Європа вшановуватимуть пам’ять своїх синів та доньок, які загинули понад століття тому у роки Першої Світової війни.

В день вшанування пам’яті загиблих вояків, на військовому цвинтарі в смт.Івано Франкове, о 13.00 годин відбудеться перепоховання 72 останків загиблих вояків (австрійців-29, угорців-6, німців-4, російського війська-33).

Від імені Управи Товариства «Пам’ять»
Голова Управи Товариства Любомир Горбач

Фото: Віднайдені останки часів Другої світової війни у Золочівському районі.

Next Post

У Золочеві відбулася зустріч медиків та підприємців (відео)

6 листопада 2019 року у Золочеві відбулася зустріч медиків та підприємців. Із підприємцями спілкувалися головний лікар КНП «Золочівська центральна районна лікарня» Самчкуашвілі Ганна Михайлівна, заступник головного лікаря з медичної частини Кубішин Тетяна Зіновіївна, заступник головного лікаря Золочівської ЦРЛ Антон Луговий, завідувач поліклінічним відділенням КНП “Золочівська районна лікарня” Найда Ірина Юріївна. […]