Від терористів звільнено останнє село Новоайдарського району

moskalВ останньому селі Новоайдарського району, звільненому напередодні від так званого “Всевеликого войска донского”, піднято український прапор, днями почнеться фінансування. Про це повідомляє прес-служба голови Луганської ОДА Геннадія Москаля.

В суботу, 18 жовтня підрозділи збройних сил України та міліції без жодного пострілу звільнили від бойовиків останнє село Новоайдарського району з переліку населених пунктів, які за постановами Верховної Ради від 7 жовтня були перепідпорядковані з одного району до іншого — Кримське. А вже наступного дня, в неділю, село відвідав голова Луганської ОДА Геннадій Москаль.
Раніше Кримське належало до Слов’яносербського району. Оскільки Слов’яносербськ зараз перебуває під окупацією ЛНР, всі виплати там заблоковані і для їх розблокування село перепідпорядкували Новоайдарському району, який контролює український уряд.
— До звільнення Кримського тут хазяйнували козаки так званого “Всевеликого войска донского”, — повідомляє Г.Москаль. — Практично всі місцеві мешканці раніше мали проросійські настрої, а з кількома патріотично налаштованими селянами козаки жорстоко розправилися. Одного депутата сільради, що висловлював проукраїнські погляди, розстріляли прямо на порозі хати, ще двох селян закатували до того, що один зараз має психічні розлади. В сільській раді козаки встановили комендатуру, один із кабінетів після їхньої втечі так і залишився зачиненим. Сьогодні наші військові відчинили кабінет (попередньо розстрілявши замки, щоб убезпечити себе від можливих розтяжок). Всередині я знайшов “Приказ” так званого всевеликого войска донского (до речі, написаний із купою граматичних та пунктуаційних помилок) про призначення в.о. голови сільради такого собі Александрова. Сам Александров утік разом із козаками, будемо його шукати.
Зустрівся з секретарем сільради та директором школи. Ситуація в селі за панування козаків близька до гуманітарної катастрофи. Пенсії та зарплати не виплачували з початку бойових дій, пацієнтам розташованого тут обласного протитуберкульозного диспансеру практично нема що їсти. І це при тому, що в інших селах, які ми передали до контрольованих Україною районів, уже почалося погашення заборгованості, люди, комунальні та обласні установи отримують на руки готівку, значні суми. Завтра, в понеділок, в обласній адміністрації відбудеться нарада по Новоайдарському району, і я дав доручення керівництву сільради та комунальних установ Кримського прибути на неї. За кілька днів через казначейство розблокуємо фінансування, і люди нарешті отримають свої гроші.
І ще. Встановили нарешті над сільрадою жовто-синій прапор. Секретар запевняє, що ніхто з місцевих його й не намагатиметься зірвати, після донськокозацької влади у людей потроху починає просвітлюватися свідомість.
Побував і на околиці села, де наші військові почали облаштовувати опорний пункт. Настрій у хлопців бойовий, це справжні вояки.
Під час нашого приїзду “сепари” зі злості почали лупити по військовослужбовцях із Градів, напевно, отримали повідомлення від місцевих про піднятий жовто-синій прапор. Снаряди падали на околиці села десь за півтора кілометра від нас, але цим на Луганщині вже нікого не злякаєш. КримськеНаше!0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Залишити відповідь

Next Post

День Цивільної оборони у Золочівському НВК

В рамках тижня безпеки 16 жовтня 2014 року в Золочівському НВК пройшов день Цивільної оборони. Учні, педагогічний колектив та технічний персонал удосконалили свої теоретичні знання і практичні навики щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров’я. День ЦО розпочався з навчальної евакуації […]