Весняне очищення в Обливний понеділок

obluvnujНа другий день Великодніх свят відзначають Обливний понеділок. Обливати когось або самого себе водою це стародавні звичай, що пов’язаний з весняним очищенням водою.
Окрім цього, дуже часто юнаки за традицією обливають дівчат водою. В давні часи ця традиція символізувала доволі відвертий спосіб залицяння.  От і хлопці, які симпатизували цілком конкретним дівчатам, у такий символічний спосіб демонстрували їм власні почуття. До речі, обливати жінок, які вже у шлюбі, було суворо заборонено.

“На Гуцульщині хлопці водили своїх дівчат до річки й обливали їх водою – на красу й здоров’я, отримуючи за це писанку. Весняне очищення водою починалось з чистого четверга.” – розповіла “Золочів.нет”  писанкарка  Любов Кармазин.

В наш час ця традиція дещо призабулася та змінилися її особливості. Обливають всіх та кожного.

Сповідувати українські традиції це добре, але головне, щоб це не переходило межі розумного.

Пам’ятають традиції Обливного понеділка і у нас на Золочівщині. Зокрема обливалися, які і в Золочеві, так і в селах району.

На фото Обливний понеділок у селі Струтин.

Фото: Наталія Чиж

Залишити відповідь

Next Post

Наповнила, залила...

Наповнила, залила, затопила Вишнева повінь вулиці й двори. Її враз підхопили дужі крила – Хрущі, мій Боже, линуть догори! Засліплені любов`ю чи коханням, Не бачать аніяких перепон. І будуть смакувати аж до рання Весни п`янкої неймовіриний сон. Маленькі і невтомні бомбардири Гудуть, стрекочуть, падають, летять. На яблуні, на груші і […]