Вертеп у селі Верхобуж

Різдвяні свята в українському народі мають свою давню традицію. Вони супроводжуються величними церковними відправами, колядками, вертепами, щедрівками і віншуваннями, які звеличують народження Божого Сина.

Ось такий Вертеп мандрував у с. Верхобуж 7 січня з хати до хати! Господарі радісно приймали Вертеп у своїх оселях. А діти просто завмирали від цікавості та очікування дива. Чи може бути кращий різдвяний дарунок, аніж традиційний український вертеп, який відвідав твій дім на Різдво Христове, звеселив твою родину та гостей колядкою і щирим віншуванням?

14 січня в Народному домі с. Верхобуж відбувся святковий вечір “З Різдвом Христовим Україно!” . Вечір розпочали ведучі М. Ліпінська та З. Причка. З промовою до глядачів звернувся священик УАПЦ о. Михайло. Далі всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих хлопців, котрі героїчно загинули на полях бою, не повернувшись додому живими. Змістовним і вразливим був вірш “На сході України стріляють гармати” у виконанні Х.Білевич.
Майстерно виконали сценку “Сирота і нечиста сила” (В.Ващак та В. Колтовський, та сценка “Ангел і Діва Марія” (К.Мартинюк та Л.Василишин).

У виконанні дитячого ансамблю прозвучали колядки “Нині рождество Божого дитяти”, “В широкій долині”, “З неба зірка засяяла” “Небо і земля”,
“Нова радість стала”. А найменші учасники свята радували присутніх різдвяними засіванками та віншівками.

Завершальним акордом різдвяного свята став виступ Вертепу!
По закінченні дійства довго лунали оплески, люди дякували за подаровані хвилини святкового піднесення.
Зав. Нар. домом с. Верхобуж
Надія Музика