Відмовилися від біометричних паспортів

Верховна рада відхилила законопроект “Про документи що посвідчують особу та підтверджують громадянство України”, яким пропонувалося запровадити біометричні паспорти для виїзду українців за кордон. Відповідне рішення підтримали 304 народних депутати.

“Рішення прийняте конституційною більшістю”, – підкреслив спікер Верховної ради Володимир Литвин. Таким чином депутати підтримали вето президента Віктора Януковича на даний закон. Як відомо, 21 жовтня Янукович ветував закон про біометричні паспорти. Президент вважає, що закон несе ризики порушень конституційних прав громадян, порушує взяті Україною міжнародні зобов’язання, не забезпечує безпеку громадян і загрожує суттєвим і необґрунтованим збільшенням бюджетних витрат. Після цього прем’єр Микола Азаров на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Кабмін розробляє новий законопроект. Нещодавно Європейська комісія звернула увагу України на відсутність прогресу України в ухваленні закону, яким запроваджуються біометричні документи для виїзду за кордон. Нагадаємо, впровадження біометричних паспортів є зобов’язанням України, прийнятим в рамках плану дій щодо введення безвізового режиму з Європейським Союзом.
За матеріалами: ТСН.

Залишити відповідь

Next Post

На лікування дитини зі села Долинівка перерахували понад 2 млн грн.

Координаційним центром Львівської облдержадміністрації узагальнено попередні підсумки надходження коштів для потерпілих від пожежі дітей станом на 09.02.2012 року 12.00 год. ЗІБРАНО КОШТІВ  ВСЬОГО 2 млн. 317 тис. 473 грн. з них на рахунок у банку поступило 2 млн. 277 тис. 55 грн. надійшло  готівкою у Червоний Хрест 27 тис.558 грн. […]