Верховна рада прийняла мовний закон

Верховна Рада України на засіданні 3 липня, 248 голосами прийняла закон про основи державної мовної політики. Документ передбачає значне розширення сфер вживання російської мови. Перед прийняттям закону у зв’язку зі спробами розглянути його в залі засідань відбулася бійка між народними депутатами опозиції і більшості.

На вечірньому засіданні головуючий перший віце-спікер Адам Мартинюк виносив на голосування депутатів законопроекти до включення до порядку денного, в тому числі запропонував депутатам включити до порядку денного законопроект Про засади державної мовної політики. Почувши назву цього документа, депутати фракції БЮТ-Батьківщина і НУ-НС кинулися до президії, щоб не дати можливості Мартинюку оголосити голосування з цього питання. Оскільки в залі стояв крик, то перше голосування не набрало необхідної кількості голосів. Друге голосування було результативним – 248 голосів “за”.

Депутат фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Соболєв, відповідаючи на питання про те, чи прийняли мовний закон, сказав: “Ніхто нічого не зрозумів, зараз будемо розбиратися”.

Депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко сказав, що закон прийнятий в цілому.

Джерело: visti.tv

Читайте також:

У Золочеві відбулося віче на захист української мови

Залишити відповідь

Next Post

Про скликання позачергової сесії Золочівської районної ради у зв’язку з прийняттям мовного закону

  4 липня 2012 року відбулося засідання президії районної ради. Депутати прийняли рішення про скликання позачергової сесії Золочівської районної ради 5 липня о 10.00  із розглядом питання «Про прийняття Звернення депутатів Золочівської районної ради Львівської області до Президента України щодо не підписання Закону України «Про засади державної мовної політики». Поділіться […]