Великодні гаївки в Золочеві (відео)

Великдень всіх нас на гостини просить,
Малює сонцем полотно небес
І крашанку, як усмішку, підносить.
Христос воскрес! Воістину воскрес! …

Вадим Крищенко

Доброю традицією у храмах Золочева на Великодні свята є водити гаївки. Адже у гаївках є особливий вияв радості Весни і Воскресіння Христового.
Гаївки є невід’ємною частиною християнської культури, хоча виникли ще в язичницькі часи. Традиція гаївок в українського народу передається з покоління в покоління. Бавиться в гаївки переважно молодь, збираючись  біля церков. Під ритмічні етнічні мелодії молоді люди водять хороводи, співають та забавляються.
На другий день Великодніх свят гаївки водили біля церкви Вознесіння Господнього.
Організували це свято педагогічний колектив НВК «Школа радості», ігумен Августин, отець Матей та парафіяни. Програму свята вели директор НВК «Школа радості» Сухецька Ярина Дмитрівна, Леськів Марія Григорівна, Гошко Надія Ігорівна, музичний керівник — Чуха Марія Даниліївна.
Ці веселі забави принесли багато радості та посмішок, особливо для малечі.


Залишити відповідь

Next Post

Виїжджаєте за кордон – подайте декларацію

Золочівська МДПІ нагадує, що громадяни України, які планують виїжджати за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу ДПС за місцем своєї реєстрації декларацію про майновий стан і доходи не пізніше ніж за 60 календарних днів до виїзду ( п.179.3 ст.179 Податкового кодексу). Декларація подається за три останні звітні […]