Велопробіг пам’ятними місцями села Скварява

У неділю 18 червня 2017 року у с.Скварява, Золочівського району, відбувся Краєзнавчий велопробіг під назвою «Пам’ятними місцями села Скварява».

Наше рідне село, найдорожча святиня,
З діда-прадіда рідна і вічна колиска,
Для усіх поколінь ти свята берегиня
В тобі – пам’ять і дух наших рідних і близьких…

Села, як і люди, мають свої біографії . І у кожного вона своя, неповторна. Тільки в селі людина може так тісно милуватися красою.

Наше село – це наша маленька рідна Україна. Ми помандрували спогадами, багатовіковою історією, що передавалось з покоління в покоління. Було горе, була кривда, було кріпацтво, була неволя. Ми дізнались про історію виникнення села, чим воно славилось, які мало традиції, тому що «хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього».

Також відбулось освячення відновленого Хреста в урочищі «Онучків» та панахида в пам’ять наших загиблих односельчан в роки пошесті тифу та холери.

Хочу подякувати о. Миколі та о.Павлу – настоятелям місцевих церков, сільському голові І.В.Кузьмі, А.Ю. Кузьмі, вчителю пенсіонеру Г.І.Браницькій, завідувачу бібліотекою М.С.Плотиці, депутату сільської ради Р.О Медйовському, жительці села С.Плотиці за організацію, підтримку та допомогу у проведені нашого велопробігу. Також хочеться подякувати за участь у заході директору Скварявської ЗОШ Савчуку А.Ю, який завжди бере активну участь у громадському житті села та усім учасникам, з якими ми разом перегорнули цікаві і забуті сторінки історії нашого села.

Не забуваймо ж історію свого краю, а передаваймо її своїм нащадкам!
Марія Капітанець
Завідуюча Народним домом с. Скварява

Відео: Юрій Кузьма.