Вдалося повернути з російського полону ще 10 людей, серед них — священники

Вдалося повернути з російського полону ще десятьох наших людей. Попри всі складнощі, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

“Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році. Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні, які були в полоні ще з 2017–2018 років. Богдан Гелета та Іван Левицький – священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам. Іще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова. Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні. Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей. Обовʼязково звільнимо всіх наших!”, – повідомив Президент.

“Радісна новина на завершення цього дня: додому вдалося повернути двох отців-редемптористів – Івана Левицького та Богдана Гелету, священників УГКЦ, яких 16 листопада 2022 року взяли у полон у Бердянську. Отець Іван з 2015 по 2019 роки був настоятелем храму священномученика Йосафата у Львові. Понад рік і 7 місяців священники пробули у полоні. Окрім них, повернули ще 8 цивільних людей. Дякую Президентові і всім, завдяки кому вони знову на рідній землі. Нехай усі українські сімʼї дочекаються на повернення своїх рідних”, – повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Next Post

У Золочівському районі попрощалися з воїном (відео)

У Золочівському районі попрощалися з воїном Миколою Казьмірчуком. “Літні квіти на дорозі до церкви, капелани і військовий оркестр у скорботному кортежі. У Гаях-Смоленських провели в останню путь загиблого захисника Миколу Казьмірчука. Нещодавно усією громадою села зібрали кошти на автомобіль для підрозділу, де служив Микола Васильович, а тепер громада у скорботі […]